برگزاری کارگاه آموزشی تحول تحقیقات با فناوری ارگانوئید “مقدمه ای بر فناوری ارگانوئید”

به گزارش روابط عمومی مرکز جامع سلول های بنیادی و پزشکی بازساختی قطب آذربایجان، کارگاه آموزشی تحول تحقیقات با فناوری ارگانوئید “مقدمه ای بر فناوری ارگانوئید”با همکاری شرکت ایده پردازان سنجش و دانش و مرکز جامع، با سخنرانی خانم دکترسعیده سلطانی در مورخه ۱۴۰۰/۰۵/۲۶ از ساعت ۱۱ الی ۱۲ برگزار خواهد شد.

 

برگزاری وبینار آموزشی الکتروریسی و کاربردهای آن در علوم پزشکی

به گزارش روابط عمومی مرکز جامع سلول های بنیادی و پزشکی بازساختی قطب آذربایجان، وبینار آموزشی الکتروریسی و کاربردهای آن در علوم پزشکی با سخنرانی خانم دکتر مرجان قربانی در مورخه ۱۴۰۰/۱۲/۱۴ از ساعت ۹ صبح الی ۱۲ برگزار خواهد شد.

 

بازدید معاون محترم علمی و فناوری ریاست جمهوری به همراه هیئت همراه از محل جدید مرکز جامع و اتاق تمیز

به گزارش روابط عمومی مرکز جامع سلول های بنیادی و پزشکی بازساختی قطب آذربایجان، دکتر سورنا ستاری – معاون محترم علمی و فناوری ریاست جمهوری، به همراه هئیت همراه و نیز دکتر محمدرضا پور محمدی- استاندار محترم استان آذربایجان شرقی، و دکتر محمد حسین صومی– رئیس محترم دانشگاه روز سه شنبه ۲۵ شهریور ماه، با حضور در دانشگاه علوم پزشکی تبریز، از چگونگی روند پیشرفت پروژه ­های مرکز جامع سلول های بنیادی و پزشکی بازساختی قطب آذربایجان بازدید نمودند.

 

این پروژه شامل دو برنامه بزرگ ۱) محل جدید مرکز جامع و ۲) اتاق تمیز سلول درمانی بود.

محل جدید مرکز جامع، که در طبقه دوم مرکز آموزشی درمانی قلب و عروق شهید مدنی واقع شده است، متشکل از آزمایشگاه­ های تحقیقاتی، کارگاه­ های فناوری اختصاصی برای شرکت های دانش بنیان، دفاتر شرکت ­های فناوری و دانش ­بنیان، دفاتر نوآوری و شتابدهی، دفاتر محققین و دانشجوئی، سالن جلسات، و نیز بخش اداری است. طراحی و چیدمان این بخش ­ها طوری صورت پذیرفته است که امکان ارائه خدمات مورد نیاز برای حلقه ­های زنجیره از “ایده” تا “محصول” به صورت متمرکز فراهم گردیده است.

 

 

 

در این سفر، هم­چنین اتمام فاز اول اتاق تمیز سلول درمانی مرکز جامع نیز مورد بازدید قرار گرفت.

مجموعه مذکور که به طور عمده برای تهیه سلول با گرید درمانی در فضائی به مساحت حدود ۴۰۰ متر مربع طراحی و ساخته شده است، شامل اتاق تمیز با فضاهای کلاس B، کلاس B، کلاس D ، فضاهای CNC ، آزمایشگاه­ های کنترل کیفیت (میکروبیولوژی، آزمایشگاه بیوشیمی و سلولی)، انبار، پذیرش و اتاق کارشناسان می­ شود.

 

 

 

 

 

 

 

 

 

تاریخ انتشار:۹۹/۶/۲۹

تفاهم‌نامه همکاری جهت تاسیس و راه اندازی شهر سلول در تبریز منعقد شد

به گزارش روابط عمومی و امور بین‌الملل ستاد توسعه علوم و فناوری‌های سلول‌های بنیادی، پس از جلسه شورای اداری استان آذربایجان شرقی نشستی با حضور دکتر ستاری معاون علمی و فناوری رئیس‌جمهوری و استاندار آذربایجان شرقی در تاریخ ۱۰ شهریورماه ۹۷، با هدف توسعه و گسترش فناوری سلول های بنیادی برگزار گردید. در این نشست تفاهم نامه همکاری راه اندازی شهر سلول های بنیادی و پزشکی بازساختی، توسط دکتر صومی رئیس دانشگاه علوم پزشکی تبریز، دکتر جهانگیری مدیر منطقه ویژه علم و فناوری ربع رشیدی در حضور دکتر حمیدیه دبیر ستاد بعنوان ناظر طرح امضا شد.

پروژه شهر سلول آذربایجان شرقی نیز با همکاری دانشگاه علوم پزشکی تبریز و استانداری آذربایجان شرقی با امضا تفاهم نامه بزودی فعالیت خود را آغاز خواهد کرد. پروژه مذکور شامل مرکز شتابدهنده شرکت های دانش بنیان حوزه سلول های بنیادی و مهندسی بافت، بیمارستان سلول درمانی، باشگاه و موزه سلولی، مزرعه حیوانات آزمایشگاهی و GLP، بانک سلول و اتاق های تمیز  خواهد بود.

تاریخ انتشار:۹۷/۶/۱۲

دکتر ستاری به عنوان معاون علمی و فناوری رییس‌جمهوری منصوب شد

در حکمی از سوی دکتر روحانی؛

دکتر ستاری به عنوان معاون علمی و فناوری رییس‌جمهوری منصوب شد

رییس‌ جمهوری کشورمان به استناد اصل یکصد و بیست و چهارم قانون اساسی ، در حکمی  دکتر “سورنا ستاری” را به عنوان «معاون علمی و فناوری رییس جمهوری» منصوب کرد.

به گزارش مرکز جامع سلول های بنیادی و پزشکی بازساختی قطب آذربایجان از روابط عمومی و اطلاع رسانی معاونت علمی و فناوری ریاست جمهوری، متن حکم حجت الاسلام والمسلمین دکتر حسن روحانی به این شرح است:

 

بسم الله الرحمن الرحیم

جناب آقای دکتر سورنا ستاری

به استناد اصل یکصد و بیست و چهارم قانون اساسی و نظر به مراتب تعهد و تجربیات جناب‌عالی به موجب این حکم به عنوان «معاون علمی و فناوری رییس جمهور» منصوب می‌شوید.

توفیق شما را در خدمت به نظام اسلامی و ملت شریف ایران با رعایت اصول قانون‌مداری، اعتدال‌گرایی و منشور اخلاقی دولت تدبیر و امید از خداوند بزرگ مسألت می‌نمایم.

حسن روحانی

رییس جمهوری اسلامی ایران

جلسه ی معاون تحقیقات و فناوری دانشگاه علوم پزشکی تبریز در رابطه با استارت آپ

به گزارش روابط عمومی مرکز جامع سلول های بنیادی و پزشکی بازساختی قطب آذربایجان، طی جلسه ای که ۲۶ فروردین ماه در دبیر خانه استارت آپ با حضور دکتر رشیدی، معاون تحقیقات و فناوری دانشگاه علوم پزشکی تبریز برگزار شد، ایشان پس از پیگیری پیشرفت روند کار اولین رویداد استارت آپ ویکند این مرکز جامع، علاوه بر اعلام خرسندی، نظرات ارزشمند خود را در راستای پیشبرد هر چه بهتر رویداد استارت آپ ارائه نمودند. ایشان در پایان حمایت های همه جانبه معاونت پژوهشی را در جهت ارتقاء و برگزاری هر چه بهتر این رویداد اعلام نمودند.

بازدید فرماندار و هیئت همراه از مرکز سلول های بنیادی و پزشکی بازساختی قطب آذربایجان

به گزارش روابط عمومی مرکز جامع سلول های بنیادی و پزشکی بازساختی قطب آذربایجان، جناب آقای دکتر شهرتی فر فرماندار محترم شهر تبریز روز ۲۱ بهمن از مرکز سلول های بنیادی و پزشکی بازساختی بازدید نمودند که در این بازدید جناب آقای دکتر فیروزی مدیریت بیمارستان و آقای مهندس خسروی رییس خدمات، گزارشی از اقدامات عمرانی و تجهیزات بخش ارائه نمودند.

در ادامه آقای پیروزپناه مدیر و معاون اجرایی مرکز توضیحاتی در مورد فعالیت های درمانی و پژوهشی انجام یافته و نیز رسالت و چشم انداز مرکز بیان نمودند.