تفاهم‌نامه همکاری جهت تاسیس و راه اندازی شهر سلول در تبریز منعقد شد

به گزارش روابط عمومی و امور بین‌الملل ستاد توسعه علوم و فناوری‌های سلول‌های بنیادی، پس از جلسه شورای اداری استان آذربایجان شرقی نشستی با حضور دکتر ستاری معاون علمی و فناوری رئیس‌جمهوری و استاندار آذربایجان شرقی در تاریخ ۱۰ شهریورماه ۹۷، با هدف توسعه و گسترش فناوری سلول های بنیادی برگزار گردید. در این نشست تفاهم نامه همکاری راه اندازی شهر سلول های بنیادی و پزشکی بازساختی، توسط دکتر صومی رئیس دانشگاه علوم پزشکی تبریز، دکتر جهانگیری مدیر منطقه ویژه علم و فناوری ربع رشیدی در حضور دکتر حمیدیه دبیر ستاد بعنوان ناظر طرح امضا شد.

پروژه شهر سلول آذربایجان شرقی نیز با همکاری دانشگاه علوم پزشکی تبریز و استانداری آذربایجان شرقی با امضا تفاهم نامه بزودی فعالیت خود را آغاز خواهد کرد. پروژه مذکور شامل مرکز شتابدهنده شرکت های دانش بنیان حوزه سلول های بنیادی و مهندسی بافت، بیمارستان سلول درمانی، باشگاه و موزه سلولی، مزرعه حیوانات آزمایشگاهی و GLP، بانک سلول و اتاق های تمیز  خواهد بود.

تاریخ انتشار:۹۷/۶/۱۲

دکتر ستاری به عنوان معاون علمی و فناوری رییس‌جمهوری منصوب شد

در حکمی از سوی دکتر روحانی؛

دکتر ستاری به عنوان معاون علمی و فناوری رییس‌جمهوری منصوب شد

رییس‌ جمهوری کشورمان به استناد اصل یکصد و بیست و چهارم قانون اساسی ، در حکمی  دکتر “سورنا ستاری” را به عنوان «معاون علمی و فناوری رییس جمهوری» منصوب کرد.

به گزارش مرکز جامع سلول های بنیادی و پزشکی بازساختی قطب آذربایجان از روابط عمومی و اطلاع رسانی معاونت علمی و فناوری ریاست جمهوری، متن حکم حجت الاسلام والمسلمین دکتر حسن روحانی به این شرح است:

 

بسم الله الرحمن الرحیم

جناب آقای دکتر سورنا ستاری

به استناد اصل یکصد و بیست و چهارم قانون اساسی و نظر به مراتب تعهد و تجربیات جناب‌عالی به موجب این حکم به عنوان «معاون علمی و فناوری رییس جمهور» منصوب می‌شوید.

توفیق شما را در خدمت به نظام اسلامی و ملت شریف ایران با رعایت اصول قانون‌مداری، اعتدال‌گرایی و منشور اخلاقی دولت تدبیر و امید از خداوند بزرگ مسألت می‌نمایم.

حسن روحانی

رییس جمهوری اسلامی ایران

جلسه ی معاون تحقیقات و فناوری دانشگاه علوم پزشکی تبریز در رابطه با استارت آپ

به گزارش روابط عمومی مرکز جامع سلول های بنیادی و پزشکی بازساختی قطب آذربایجان، طی جلسه ای که ۲۶ فروردین ماه در دبیر خانه استارت آپ با حضور دکتر رشیدی، معاون تحقیقات و فناوری دانشگاه علوم پزشکی تبریز برگزار شد، ایشان پس از پیگیری پیشرفت روند کار اولین رویداد استارت آپ ویکند این مرکز جامع، علاوه بر اعلام خرسندی، نظرات ارزشمند خود را در راستای پیشبرد هر چه بهتر رویداد استارت آپ ارائه نمودند. ایشان در پایان حمایت های همه جانبه معاونت پژوهشی را در جهت ارتقاء و برگزاری هر چه بهتر این رویداد اعلام نمودند.

بازدید فرماندار و هیئت همراه از مرکز سلول های بنیادی و پزشکی بازساختی قطب آذربایجان

به گزارش روابط عمومی مرکز جامع سلول های بنیادی و پزشکی بازساختی قطب آذربایجان، جناب آقای دکتر شهرتی فر فرماندار محترم شهر تبریز روز ۲۱ بهمن از مرکز سلول های بنیادی و پزشکی بازساختی بازدید نمودند که در این بازدید جناب آقای دکتر فیروزی مدیریت بیمارستان و آقای مهندس خسروی رییس خدمات، گزارشی از اقدامات عمرانی و تجهیزات بخش ارائه نمودند.

در ادامه آقای پیروزپناه مدیر و معاون اجرایی مرکز توضیحاتی در مورد فعالیت های درمانی و پژوهشی انجام یافته و نیز رسالت و چشم انداز مرکز بیان نمودند.

 

بازدید دکتر پزشکیان از اولین مرکز جامع سلول های بنیادی و پزشکی بازساختی قطب آذربایجان

به گزارش روابط عمومی مرکز جامع سلول های بنیادی و پزشکی بازساختی قطب آذر بایجان، آقای دکتر پزشکیان نماینده و نائب رییس مجلس شورای اسلامی به همراه آقای دکتر فیروزی مدیر بیمارستان شهید مدنی تبریز در تاریخ ۱۶ بهمن ضمن بازدید از مرکز از نزدیک در جریان امکانات و فعالیت های پژوهشی و درمانی مرکز قرار گرفتند.

در ادامه این بازدید جناب آقای پیروزپناه معاون اجرایی مرکز، ضمن ارائه ی گزارش کامل از عملکرد مرکز به بیان چشم انداز، رسالت، اهداف و برنامه های ۵ ساله ی مرکز پرداختند.

بازدید دکتر دبیری رییس شورای اسلامی شهر تبریز و آقای دکتر رحیمی مدیر عامل سازمان سلامت شهرداری تبریز از مرکز

به گزارش روابط عمومی مرکز جامع سلول های بنیادی و پزشکی بازساختی قطب آذربایجان، روز ۱۰ بهمن جناب آقای دکتر دبیری و آقای دکتر رحیمی از اولین مرکز جامع سلول‌های بنیادی و پزشکی بازساختی تبریز بازدید نمودند

در این بازدید دکتر نوری رئیس مرکز سلول های بنیادی ضمن ارائه گزارش جامع از ساخت و تجهیزات این مرکز، در مورد خدمات سلولی، مولکولی، کلینیکی، درمانی و آموزشی به عنوان قطب آذربایجان توضیحات مبسوطی ارائه داد.

ایشان خاطر نشان کردند که تولید، فناوری و تجاری‌سازی سلول‌های بنیادی و فرآورده‌های سلولی و تولید بافت و تجهیزات مرتبط با این پروسه برای کمک به بیماران و درمان بیماری‌های متعدد توسط سلول‌های بنیادی و فرآورده‌های سلولی از اهداف راه اندازی این مرکز است که فعلاً در بیمارستان شهید مدنی و به صورت هماهنگ با آن در بیمارستان‌های سینا، شهید قاضی و شهداء فعالیت می‌کندکه  در آینده در قالب پژوهشگاه سلول‌های بنیادی و بازساختی  نیز خدمات‌رسانی خواهد کرد.

در ادامه از قسمت های  اصلی این مرکز از جمله اتاق تمیز، آزمایشگاه سلولی مولکولی و سایر قسمت های این مرکز بازدید گردید.