بازدید رئیس مرکز تحقیقات طب فیزیکی و هیئت همراه از مرکز نوآوری و رشد سلول های بنیادی و پزشکی بازساختی

به گزارش روابط عمومی مرکز نوآوری و رشد سلول های بنیادی و پزشکی بازساختی، رئیس محترم مرکز تحقیقات طب فیزیکی دانشگاه علوم پزشکی تبریز، دکتر بینا افتخارسادات و نیز هیئت محترم همراه در تاریخ ۲ خرداد ماه از این مرکز و اتاق تمیز بازدید کردند.

در این بازدید پس از معرفی اعضای بازدید کننده، ابتدا به تشکیل گروه ها و تیم های مختلف، فعالیت های آموزشی و پژوهشی و نیز انجام تحقیقات سلول درمانی بر اساس سلولهای بنیادی در درمان بیماری های مختلف و بخصوص پتانسیل این سلول ها در حوزه بیماری های مربوط به طب فیزیکی و اهداف پیش رو توسط قائم مقام مرکز دکتر پیروز پناه، پرداخته شد.

در ادامه پس از بازدید از اتاق تمیز و توضیحات مربوطه در رابطه با چگونگی فعالیت های آن و نیز در خصوص تولید محصولات سلولی، کنترل کیفی و پروسه تولید و همچنین درمان برخی از بیماران اورژانسی و مشکلات و موفقیت های پروسه درمانی، توضیحاتی توسط معاون علمی و اجرایی مرکز، دکتر برزگری و توضیحات تکمیلی در خصوص اتاق تمیز توسط مهندس خانی ارائه گردید.

در پایان مقرر گردید تفاهم نامه ای فی مابین مرکز تحقیقات طب فیزیکی و این مرکز منعقد گردد تا در این راستا دانشجویان و محققین محترم بتوانند با استفاده از تجارب اساتید، کادر درمان و متخصصین بالینی در پیشبرد و توسعه روش های نوین در حوزه سلول های بنیادی گام موثری بردارند.

 

تاریخ انتشار:۱۴۰۲/۰۳/۰۲

بازدید رئیس محترم مرکز تحقیقات هماتولوژی و انکولوژی و هیئت همراه از مرکز نوآوری و رشد سلول های بنیادی و پزشکی بازساختی

به گزارش روابط عمومی مرکز نوآوری و رشد سلول های بنیادی و پزشکی بازساختی، رئیس محترم مرکز تحقیقات هماتولوژی و انکولوژی دانشگاه علوم پزشکی تبریز دکتر زهره صناعت, هیئت همراه در تاریخ ۳۱ اردیبهشت ماه از این مرکز و اتاق تمیز بازدید کردند.

در این بازدید پس از معرفی اعضای بازدید کننده، ابتدا به تشکیل گروه ها و تیم های مختلف، فعالیت های آموزشی و پژوهشی و نیز انجام تحقیقات سلول درمانی بر اساس سلولهای بنیادی در درمان بیماری های مختلف و بخصوص پتانسیل درمانی این سلول ها در حوزه سرطان و اهداف پیش رو توسط قائم مقام مرکز جناب آقای دکتر پیروز پناه، پرداخته شد.

در ادامه پس از بازدید از اتاق تمیز و توضیحات مربوطه در رابطه با چگونگی فعالیت های آن و نیز در خصوص تولید محصولات سلولی، کنترل کیفی و پروسه تولید و همچنین درمان برخی از بیماران اورژانسی و مشکلات و موفقیت های پروسه درمانی، توضیحاتی توسط دکتر برزگری،معاون علمی و فنی مرکز توضیحاتی ارائه گردید.

همچنین مقرر گردید تفاهم نامه ای فی مابین مرکز تحقیقات هماتولوژی و انکولوژی و این مرکز منعقد گردد تا در این راستا دانشجویان و محققین محترم بتوانند با استفاده از تجارب اساتید، کادر درمان و متخصصین بالینی در پیشبرد و توسعه روش های نوین در حوزه سلول های بنیادی گام موثری بردارند.

در پایان دکتر واعظ قراملکی ضمن ابراز خرسندی از فعالیت های انجام گرفته در این مرکز نسبت به آینده روشن این حوزه اظهارامیدواری کردند.

تاریخ انتشار:۱۴۰۲/۰۲/۳۱

انعقاد تفاهم­نامه همکاری فی­مابین مرکز نوآوری سلول­ های بنیادی و پزشکی بازساختی با مرکز تحقیقات سلول های بنیادی

در راستای ارتباط موثر و ارتقای همکاری های موثر بین مراکز تحقیقاتی و بالینی، تفاهنامه همکاری فی مابین دکتر پرویز شهابی -رئیس مرکز نوآوری و رشد سلول های بنیادی و پزشکی بازساختی و دکتر محمدرضا علی پور-رئیس مرکز تحقیقات سلول­های بنیادی دانشگاه علوم پزشکی تبریز، به منظور فراهم آوردن زمینه همکاری های سازنده پژوهشی، در زمینه مطالعات پایه و بالینی سلول درمانی و پزشکی بازساختی، توسعه فعالیت های اموزشی و پژوهشی و نیز استفاده بهینه از نیروی انسانی و امکانات موجود، در تاریخ ۰۱/۱۲/۱۰، در محل سالن کنفرانس معاونت تحقیقات و فناوری دانشگاه و با حضور معاونین و سایر مسئولین هر دو مرکز به امضا رسید.

تاریخ انتشار:۰۱/۱۲/۱۰

برگزاری سخنرانی علمی توسط اساتید مرکز نوآوری و رشد سلول های بنیادی و پزشکی بازساختی در بیمارستان کودکان زهرا مردانی آذر

به گزارش روابط عمومی مرکز نوآوری و رشد سلول های بنیادی و پزشکی بازساختی، یک جلسه سخنرانی علمی در رابطه با سلول درمانی در بیماری های کودکان و امکانات و همکاری های داخل استانی جهت ارائه ی خدمات سلول درمانی به برخی بیماری های رایج کودکان با سخنرانی اساتید این مرکز دکتر ابوالفضل برزگریمعاون علمی و فنی مرکز و دکتر حسین قاسمی مقدمرئیس گروه توسعه خدمات مراکز بالینی و نیز با حضور تعدادی از پزشکان و اساتید بیمارستان کودکان زهرا مردانی آذر در محل سالن کنفرانس در تاریخ ۱۴۰۱/۱۱/۱۲ برگزار گردید.

در این سخنرانی علمی ابتدا دکتر قاسمی به مقدمه ای درباره تاریخچه سلول درمانی با استفاده از سلول های بنیادی و نیز پتاسیل ها و امکانات پزشکی مرکز جامع اشاره نمودند. در ادامه جلسه دکتر برزگری در مورد امکان درمان انواع بیماری های رایج کودکان توسط سلول های بنیادی مزانشیمی و نیز سکرتوم آن ها پرداخت.

در پایان این جلسه اساتید و پزشکان حاضر در جلسه ضمن هم فکری ،طرح های مشترک clinical trials در زمینه مذکور با همکاری بیمارستان کودکان و مرکز جامع را پیشنهاد دادند.

 

تاریخ انتشار:۱۴۰۱/۱۱/۱۲

بازدید اعضای هیئت علمی گروه دامپزشکی دانشگاه آزاد اسلامی واحد علوم پزشکی تبریز از مرکز

به گزارش از روابط عمومی مرکز نوآوری و رشد سلول های بنیادی و پزشکی بازساختی، اعضای هیئت علمی گروه دامپزشکی دانشگاه آزاد اسلامی واحد علوم پزشکی تبریز در تاریخ ۱۴۰۱/۱۱/۱۱ از بخش های مختلف این مرکز بازدید کردند. در ابتدای این بازدید دکتر پیروزپناه -قائم مقام و معاون اجرایی مرکز گزارشی مفصل از روند کار و آخرین وضعیت خدمات صورت گرفته در این مرکز ارائه دادند. در ادامه ضمن بازدید از پروژه اتاق تمیز مرکز، به توضیح فرآیندها و خدماتی که در آینده در این پروژه به انجام خواهد رسید پرداخته شد.

اسپانسر این بازدید یکی از شرکت های مستقر در این مرکز با عنوان ساتین تن کیمیا بود که این شرکت در زمینه سلول درمانی حیوانات فعالیت دارد.

 

 

تاریخ انتشار:۱۴۰۱/۱۱/۱۱

 بازدید مدیرگروه علوم سلولی و کاربردی و مدیر گروه مهندسی بافت و هیئت همراه از مرکزنوآوری و رشد سلول های بنیادی و پزشکی بازساختی

به گزارش روابط عمومی مرکز نوآوری و رشد سلول های بنیادی و پزشکی بازساختی، مدیرگروه علوم سلولی و کاربردی دانشگاه علوم پزشکی تبریز، دکتر رهبر قاضی و مدیر گروه مهندسی بافت این دانشگاه، دکتر مهدی پور و نیز هیئت همراه در تاریخ ۱۴ آذر ماه از این مرکز و پروژه اتاق تمیز بازدید کردند.

در این بازدید پس از معرفی اعضای بازدید کننده، ابتدا به تشکیل گروه ها و تیم های مختلف، فعالیت های آموزشی و پژوهشی و نیز انجام تحقیقات سلول درمانی بر اساس سلولهای بنیادی و اهداف پیش رو پرداخته شد.

در ادامه پس از بازدید از پروژه اتاق تمیز و توضیحات مربوطه در رابطه با چگونگی فعالیت هایی که در آینده به انجام خواهد رسید، مقرر گردید تفاهم نامه ای فی مابین گروه علوم سلولی و کاربردی، مهندسی بافت و این مرکز منعقد گردد تا در این راستا دانشجویان و محققین محترم بتوانند با استفاده از تجارب اساتید، کادر درمان و متخصصین بالینی در پیشبرد و توسعه روش های نوین در حوزه سلول های بنیادی گام موثری بردارند.

 

تاریخ انتشار:۱۴۰۱/۱۰/۱۴

تزریق دوم فرآورده حاصل از سلول های بنیادی MSCs به بیمار مبتلا به GVHD بعد از پیوند آلوژن مغز استخوان

به گزارش روابط عمومی مرکز نوآوری و رشد سلول های بنیادی و پزشکی بازساختی، با توجه به روند بهبودی مشاهده شده در بیمار GVHD پس از تزریق اول سکرتوم سلول های بنیادی مزانشیمی برگرفته از جفت و تحریک شده در مورخه ۱۴۰۱/۰۹/۲۳، تزریق دوم نیز به منظور ارزیابی های بعدی و روند بهبودی بیشتر در مورخه ۱۴۰۱/۰۹/۳۰ در درمانگاه بخش سلول درمانی مرکز آموزشی،تحقیقاتی و درمانی شهید مدنی انجام شد.

 

تاریخ انتشار:۱۴۰۱/۰۹/۳۰

کسب مقام محقق برگزیده مراکز تحقیقاتی دانشگاه توسط دکتر مجید احمدی و کسب مقام فناور برگزیده مراکز رشد دانشگاه توسط دکتر لیلا روشنگر در بیست و یکمین جشنواره پژوهشی دانشگاه علوم پزشکی تبریز و تجلیل از محققین و پژوهشگران برتر دانشگاه

به گزارش روابط عمومی مرکز نوآوری و رشد سلول های بنیادی و پزشکی بازساختی به نقل از روابط عمومی معاونت تحقیقات و فناوری دانشگاه، مراسم اختتامیه  بیست و یکمین جشنواره پژوهش فناوری و کارآفرینی  دانشگاه و تجلیل از محققین و پژوهشگران برتر دانشگاه علوم پزشکی تبریز به مناسبت هفته پژوهش در تاریخ ۲۴ آذرماه ۱۴۰۱ در تالار شهید شایانمهر دانشکده پزشکی برگزار شد.

در این مراسم که دکترعابدین خرم -استاندار آذربایجان شرقی-، دکتر منادیی و دکتر متفکرآزاد -ازنمایندگان مردم تبریز، اسکو و آذرشهر در مجلس شورای اسلامی-، دکتر بهمن نقی پور – رئیس دانشگاه علوم پزشکی تبریز-، اعضای  هیئت رئیسه دانشگاه، اساتید و دانشجویان حضور داشتند؛ ازمحققین و پژوهشگران برتر دانشگاه علوم پزشکی تبریز تجلیل شد.

بدین وسیله کسب مقام محقق برگزیده مراکز تحقیقاتی دانشگاه توسط دکتر مجید احمدی -رئیس گروه توسعه فناوری و تجاری سازی و بازار مرکز- و کسب مقام فناور برگزیده مراکز رشد دانشگاه توسط دکتر لیلا روشنگر، خدمت ایشان و اعضاء و همکاران مرکز تبریک عرض می نماییم.

 

تاریخ انتشار:۱۴۰۱/۰۹/۲۷