در جلسه مشترک دبیر ستاد سلول های بنیادی با ریاست صندوق حمایت از پژوهشگران و فناوران کشور عنوان شد:

به گزارش روابط عمومی مرکز جامع سلول های بنیادی و پزشکی بازساختی قطب اذربایجان  از روابط عمومی امور بین الملل ستاد توسعه علوم و فناوری های سلول های بنیادی جلسه ای به منظور تبادل نظر و انتقال تجربیات در خصوص توسعه پژوهش و حمایت از محققان با حضور علی وطنی، معاون توسعه فناوری معاونت علمی و فناوری ریاست‏ جمهوری، امیرعلی حمیدیه دبیر ستاد، نصرت‏ الله ضرغام رییس صندوق حمایت از پژوهشگران، عارفیان مدیر توسعه آموزش، پژوهش و منابع انسانی ستاد و شیرازی مسئول بخش آموزش و پژوهش صندوق در تاریخ ۲۵ شهریور ماه سال ۱۳۹۶ ، در محل صندوق حمایت از پژوهشگران و فناوران کشور برگزار گردید.

در ابتدا دبیر ستاد به توضیح پاره ‏ای از دستاوردهای ستاد پرداخت. وی گفت از سال ۹۳ تا ۹۶ تعداد مراکز فعال در حوزه سلول ‏درمانی از چهار مرکز به ۴۴ مرکز و تعداد شرکت‏ های دانش بنیان از یک شرکت به ۵۶ شرکت افزایش یافته است همچنین ۳۰ کارگروه تخصصی ایجاد شده که بیش از هزار عضو هیئت علمی زیرمجموعه وزارت علوم، تحقیقات و فناوری و وزارت بهداشت، درمان و آموزش پزشکی در آن‎ها عضویت دارند و همچنین ۲۱ شورای استانی توسعه علوم و فناوری‏ های سلول ‏های بنیادی در ۲۱ استان تشکیل شده است.

وی در ادامه افزود: در حال حاضر ایران در این حوزه رتبه اول در بین کشورهای اسلامی را به خود اختصاص داده و در سال ۲۰۱۶ در منطقه خاورمیانه از رژیم صهیونیستی نیز پیشی گرفته است که نتایج بخشی از این تلاش‏ ها را در برگزاری اولین و دومین جشنواره ملی و کنگره بین‏ المللی سلول‏ های بنیادی و پزشکی بازساختی در سال ۹۵ و ۹۶ شاهد بودیم.

سپس دکتر ضرغام و شیرازی به بیان پاره ای توضیحات در خصوص حمایت‏ هایی که از سوی صندوق حمایت از پژوهشگران از محققان و اعضای هیئت علمی در طی سال‏ های فعالیت این صندوق صورت گرفته است پرداختند. دکتر ضرغام از ایده استفاده از تجربیات ستاد در خصوص همکاری با بیش از هزار عضو هیئت علمی و کارگروه‏ های تخصصی ستاد استقبال کرد و خاطر نشان ساخت این صندوق آمادگی دارد تا در زمینه حمایت از فعالیت‏ های پژوهشی حوزه سلول‏ های بنیادی و پزشکی بازساختی با ستاد همکاری کند.

تاریخ انتشار:۹۶/۶/۲۶

There are no comments yet.

دیدگاهتان را بنویسید

Your email address will not be published. Required fields are marked (*).