به گزارش روابط عمومی مرکز جامع سلول های بنیادی و پزشکی بازساختی قطب آذربایجان از روابط عمومی و امور بین الملل ستاد توسعه علوم و فناوری های سلول های بنیادی و پزشکی بازساختی اردوی تابستانی دومین المپیاد علمی دانش آموزی سلول های بنیادی و پزشکی بازساختی رسماً  روز شنبه از تاریخ ۲۱ مرداد ماه با حضور دکتر حمیدیه، دبیر ستاد توسعه علوم وفناوری های سلول های بنیادی و پزشکی بازساختی، دکتر باقری رئیس دانشکده مهندسی مواد و فناوری های نوین دانشگاه تربیت دبیر شهید رجایی آغاز به کار کرد.

دکتر حمیدیه در افتتاحیه این مراسم به توصیف اهمیت سلول های بنیادی در علوم پزشکی و درمان بیماری های مختلف پرداخت و افزود: با توجه به نوپا بودن این علم در کشور نیاز به حمایت و سرمایه گذاری های مطلوب و ایجاد بسترهای لازم وجود دارد که ستاد توسعه علوم و فناوری های سلول های بنیادی و پزشکی بازساختی درصد برآورده ساختن این نیازها در کشور در این حوزه می باشد. وی همچنین دانش آموزان خلاق و علاقمند حوزه سلول های بنیادی در کشور را آینده سازان این حوزه در کشور برشمرد و افزود: امیدواریم با شناسایی و هدایت این دانش آموزان کشور عزیزمان ایران را از وابستگی به کشورهای ابرقدرت حوزه سلول های بنیادی در دنیا برهانیم و روز به روز شاهد شکوفایی استعدادهای این دانش پژوهان در کشور باشیم.

در ادامه دکتر کیهان ور ضمن بحث پیرامون علاقمندی و استعدادهای دانش پژوهان دومین المپیاد سلول های بنیادی و پزشکی بازساختی کشور افزود: دانش پژوهان اولین المپیاد ملی دانش آموزی سلول های بنیادی و پزشکی بازساختی سال تحصیلی ۹۵-۱۳۹۴ در کنکور سال ۹۶ افتخار آفرینی کردند که از آن جمله می توان به رتبه ۸ کشور امیررضا پاشاپوریگانه از تهران و رتبه ۲۰ کشوری مسعودی رعیتی از استان مازندران اشاره نمود. این موضوع نشان دهنده قدرت تمییز این المپیاد و بیانگر این تفکر است که در صورت اعطای مشوق کنکور به برندگان این المپیاد،  این امتیاز ناعادلانه نبوده و باعث می گردد این دانش آموزان خلاق به جای استرس کنکور با خاطری مطمئن فرآیند دانش پژوهی خود را ادامه دهند.

در پایان دکتر باقری رئیس دانشکده مهندسی مواد از اعطای گرنت به دانش پژوهان جوان اولین المپیاد سلول های بنیادی و پزشکی بازساختی کشور  خبر داد. در این راستا دکتر کیهان ور رئیس کمیته علمی المپیاد دانش آموزی سلول های بنیادی و پزشکی بازساختی کشور گفت: جهت دریافت این گرنت دانش پژوهان جوان باید به تدوین مگا پروژه در حوزه سلول های بنیادی و پزشکی بازساختی بپردازند.

تاریخ انتشار:۹۶/۵/۲۳

 

There are no comments yet.

دیدگاهتان را بنویسید

Your email address will not be published. Required fields are marked (*).