به گزارش روابط عمومی مرکز جامع سلول های بنیادی و پزشکی بازساختی قطب آذربایجان از روابط عمومی و امور بین الملل ستاد توسعه علوم و فناوری های سلول های بنیادی اردوی تابستانی دومین المپیاد دانش آموزی که از تاریخ ۲۰ مرداد ماه در محل دانشگاه تربیت رجایی آغاز به کار نموده بود سرانجام بعد از ۱۵ روز آموزش های فشرده در تاریخ ۲و ۳ شهریور ماه سال جاری با برگزاری آزمون کتبی و شفاهی به کار خود پایان داد. در این دوره از آزمون دانش پژوهان تحت آموزش های متعدد خلاقیتی و نگرشی قرار گرفتند که از این جمله می توان به کارگاه های عملی حوزه سلول های بنیادی و پزشکی بازساختی اشاره نمود. این کارگاه ها در مرکز تحقیقات پوست و سلول های بنیادی دانشگاه علوم پزشکی تهران و مرکز تحقیقات ارولوژی بیمارستان مرکز طبی کودکان برگزار شد. شایان ذکر است دکتر کجباف زاده ریاست مرکز تحقیقات ارولوژی نیز فرآیند دانشمند بالینی شدن را به دانش پژوهان آموزش داد.

دکتر مظفری، رییس باشگاه دانش پژوهان جوان وزارت آموزش و پرورش ؛
دکتر کیهان ور با ورود به المپیاد های علمی حقیقتاً رخنه ای در حوزه المپیاد ها ایجاد کرده اند.
.
.
وی افزود :
از بین دانش آموزانی که در المپیاد زیست شناسی و  سلول های بنیادی قبول شده بودند، خیلی ها به خاطر مدال و دانشگاه زیست شناسی را انتخاب کردند، در حالی که به رشته سلول های بنیادی فوق العاده علاقه مند بودند. به هر حال میخواهم بگویم این ورود دکتر کیهانور و ستاد سلول های بنیادی, ورود بسیار ارزشمندی بود که نگاه ها را تقریباً نسبت به المپیاد ها تغییر داد.
.
.

اجازه بدهید یک تحلیل جامعه شناختی خیلی کوتاه بزنم بر این المپیاد. مثلاً انسان  یک مرحله زندگی دامپروری داشته است. و سپس مرحله کشاورزی. که  مرحله کشاورزی ارتقا یافته ی دامپروری نیست بلکه دنیای دیگریست. رشته سلول های بنیادی نیز ارتقا یافته پزشکی نیست یک دنیای دیگر است.
المپیاد سلول های بنیادی با اینکه دو سال از عمرش می گذرد نسبت خیلی از المپیاد ها که اعزام جهانی و سهمیه کنکور دارند, طرفدار هایش بیشتر بود. این نشان می دهد که ورود درست و اثربخشی بوده است.

دکتر کیهان ور رئیس کمیته علمی المپیاد ضمن ابراز خرسندی از برگزاری این دوره از المپیاد افزود: آموزش های این دوره از المپیاد علاوه بر دانشی بودن آن مبتنی بر مهارت بود و دانش پژوهان همچنین تحت آموزش های نحوه تولید ثروت از علم قرار گرفتند. دانش پژوهان همچنین در خانه ریاضیات تهران نیز تحت آموزش بازی و بازیمندی با تدریس استاد زیارتی قرار گرفتند.

گفتنی در پایان این دوره آزمون کتبی و شفاهی به صورت گروهی و انفرادی جهت ارزیابی نهایی دانش پژوهان و تعیین نفرات برتر تندیس های  طلا، نقره و برنز گرفته شد. اختتامیه این دوره از المپیاد همزمان با سایر المپیادهای رسمی کشور با همکاری وزارت آموزش و پرورش متعاقباً برگزار خواهد شد.

تاریخ انتشار:۹۶/۶/۵

 

There are no comments yet.

دیدگاهتان را بنویسید

Your email address will not be published. Required fields are marked (*).