چالشگاه مدل بومی سازی شده برای برگزاری فرایند idea board آن هم به صورت مجازی می باشد و برای اولین بار است که به صورت تخصصی در حیطه علوم سلامت، بهداشت و پزشکی مطرح می گردد

چالشگاه بهترین بستر برای بررسی مسائل و مشکلات موجود در فرایندهای متنوع صنعتی، تولیدی، دانشگاهی، دولتی، پژوهشی، فرهنگی و اجتماعی و سپس احصاء و جمع آوری راه حل های موجود از طریق ایده پردازی شرکت کنندگان خلاق می باشد.

می توان گفت چالشگاه مستقیم ترین راه ارتباطی بین مسئله و مشکلات با ایده و راه حل های پیشنهادی می باشد و می تواند یکی از بهترین فرایندهای موجود در راستای ارتباط صنعت با دانشگاه به شمار برود

چالشگاه قدمی بزرگ در راه نیل دانشگاه به سمت دانشگاه های نسل سوم به شمار رفته و در توسعه فرآیندها، خدمات، محصولات و کالاهای ملی نقش آفرینی بسزایی خواهد داشت.

شرکت آرمان توسعه آذربایجان نوآور «آرتان» با ابداع فرایند نوآورانه چالشگاه، به ویژه در عرصه دانشگاهی و علوم پزشکی، امیدوار است گامی پایا و پویا در راستای تعالی فرآیندهای عرصه های فناوری، تجاری سازی، استارتاپی و کارآفرینی بردارد.

لذا با عنایت به برگزاری اولین رویداد چالشگاه (idea board) در سطح دانشگاه های علوم پزشکی کشور در راستای حل مشکلات و مسائل واقعی موجود در حیطه بیماری های گوارش، کبد و پانکراس به اطلاع می رساند در این رویداد سوالات و مشکلات مطرح شده جهت ارائه ایده در راستای حل معضلات به شرح زیر می باشد:

  1. روش اندوسکوپی بدون درد

  روش بهتری برای کاهش درد- به ویژه بدون نیاز به دارو و بیهوشی پیشنهاد دارید؟

  1. دیسفاژی

  روشی غیر معمول جهت چروکیده کردن توموریا ممانعت از رشد سلول های تومورال به داخل استنت و پیشگیری از تنگی ناشی از رادیوترابی پیشنهاد دارید؟

  1. نارسایی پانکراس

  روشی جهت جایگزینی عملکرد پانکراس به صورت غیر درجا پیشنهاد دارید؟

  1. ریفلاکس معده به مری

  روشی برای تقویت تون اسفنکتر تحتانی مری بدون نیاز به جراحی و قابل دستکاری بر حسب علائم بیمار پیشنهاد کنید

  1. خونریزی از هموروئید

  روشی برای قطع خونریزی هموروئید و از بین بردی هموروئید پیشنهاد دارید

  1. دیورتیکول

  روشی برای پوششش دادن دیورتیکول ها حین کولونوسکوپی و افزایش اطمینان جهت پیشگیری از پارگی روده های دارای دیورتیکول ابداع نمایید و اسم آن را بگذارید کولونوسکوپی با نوک دیورتیکول- گریز

  1. پولیپ

  روشی نو آورانه برای از بین بردن پولیپ ها حین پیدا کردن آن بدون نیاز به کوتر پیدا کنید و سعی کنید بتوانید تمام آن ها را در یک جلسه از بین ببرید

  1. یبوست و بی اختیاری مدفوع، دو سر طیف یک معضل

  روشی قابل کنترل برای تغییر تون اسفنکتر مقعد که در مواقع نیاز قالب دستکاری باشد.

  1. سندروم روده تحریک پذیر IBS

  روشی برای کاهش نفخ و گازهای روده، تغییر فلور میکروبی روده یا روشی برای کاهش احساس درد بیمار بدون مصرف دارو بیابید. به نظر شما smart phone ها در این مورد می توانند نقش آفرینی کنند؟

  دانشجویان، اساتید و کارکنان تمام دانشگاه های کشور به ویژه  دانشگاه های منطقه شامل دانشگاه تبریز، دانشگاه صنعتی سهند، شهید مدنی، ربع رشیدی، آزاد و … مخاطب این رویدا به شمار می روند.

به استحضار می رساند وبسایت این رویداد chaleshgah.ir و ثبت نام در آن رایگان می باشد.

این رویداد ضمن دومین سمپوزیوم سلول های بنیادی و پزشکی بازساختی در بیماری های گوارش، کبد و پانکراس به ریاست استاد گرانقدر جناب آقای دکتر صومی در تاریخ ۷ تیرماه در محل تالار شایانمهر و با حمایت معاونت علمی و فناوری ریاست جمهوری برگزار خواهد گردیدو حضور شایسته در آن موجبات امتنان خواهد بود.

دریافت فایل pdf تمامی چالش ها

دریافت پوستر چالش ها

دریافت پوستر سمپوزیوم

در ضمن ثبت نام در خود سمپوزیوم سلول های بنیادی و پزشکی بازساختی در بیماری های گوارش، کبد و پانکراس از طریق وبسایت scarm.ir می باشد.

There are no comments yet.

دیدگاهتان را بنویسید

Your email address will not be published. Required fields are marked (*).