به گزارش روابط عمومی مرکز جامع سلول های بنیادی و پزشکی بازساختی قطب آذربایجان، دکتر سورنا ستاری – معاون محترم علمی و فناوری ریاست جمهوری، دکتر مجید خدابخش- استاندار محترم استان آذربایجان شرقی، دکتر امیر علی حمیدیه– دبیر محترم ستاد توسعه علوم و فناوری های سلول های بنیادی و هیئت همراه صبح روز شنبه ۹۷/۶/۱۰  به منظور بررسی فعالیت های این مرکز از مرکز جامع سلول های بنیادی و پزشکی بازساختی قطب آذربایجان بازدید نمودند.
طی این جلسه که با حضور برخی از مسئولین استانی از جمله روسای دانشگاه های تبریز و سهند ، مدیر منطقه ویژه علم و فناوری ربع رشیدی، رئیس بنیاد ملی نخبگان و معاون تحقیقات و فناوری دانشگاه علوم پزشکی همراه بود، دکتر محمد رضا رشیدی – رئیس مرکز جامع سلول های بنیادی و پزشکی بازساختی قطب آذربایجان، گزارشی از دستاورد ها و عملکرد مرکز ارائه نمودند.
همچنین در این بازدید، مطالبی در خصوص برنامه بزرگ “راه اندازی شهر سلول” در شهر تبریز توسط آقای دکتر رشیدی از طرف دانشگاه علوم پزشکی تبریز و استانداری آذربایجان شرقی ارائه شد. این شهر به دنبال تفاهم نامه دانشگاه علوم پزشکی تبریز با استانداری و منطقه ویژه علم و فناوری ربع رشیدی به منظور رسیدن به اهدافی چون :
– استفاده بهینه از امکانات از طریق متمرکز نمودن زیر ساخت ها و منابع حمایتی از پروژه های اقتصادی سلولهای بنیادی
– ترجمان و انتقال سریع تر و روان تر دانش تولیدی در مراکز علمی- تحقیقاتی به کاربران و مشتریان به ویژه صنایع و مراکز تولیدی
– شناسایی و استفاده بهینه از ظرفیت های اعضای هیات علمی، محققین، دانش آموختگان و شرکت های نوپا ایجاد خواهد شد. پیش بینی شده است شهر سلول تبریز شامل بخش هایی مانند:

-مرکز خدمات بالینی و تخصصی سلول درمانی
-واحدهای علم و فناوری تخصصی در حوزه علوم و فناوری سلول‌های بنیادی و مهندسی بافت
-مزرعه حیوانات آزمایشگاهی
-بانک سلولی
-اتاقهای تمیز
-شرکت‌های دانش‌بنیان، مراکز رشد و شتاب‌دهنده‌های تخصصی مجهز به امکانات و تجهیزات جامع و مراکز حمایت مالی و حقوقی از شرکت‌های دانش‌بنیان باشد.تاریخ انتشار:۹۷/۶/۱۰

There are no comments yet.

دیدگاهتان را بنویسید

Your email address will not be published. Required fields are marked (*).