به گزارش روابط عمومی مرکز نوآوری و رشد سلول های بنیادی و پزشکی بازساختی، رئیس محترم مرکز تحقیقات هماتولوژی و انکولوژی دانشگاه علوم پزشکی تبریز دکتر زهره صناعت, هیئت همراه در تاریخ ۳۱ اردیبهشت ماه از این مرکز و اتاق تمیز بازدید کردند.

در این بازدید پس از معرفی اعضای بازدید کننده، ابتدا به تشکیل گروه ها و تیم های مختلف، فعالیت های آموزشی و پژوهشی و نیز انجام تحقیقات سلول درمانی بر اساس سلولهای بنیادی در درمان بیماری های مختلف و بخصوص پتانسیل درمانی این سلول ها در حوزه سرطان و اهداف پیش رو توسط قائم مقام مرکز جناب آقای دکتر پیروز پناه، پرداخته شد.

در ادامه پس از بازدید از اتاق تمیز و توضیحات مربوطه در رابطه با چگونگی فعالیت های آن و نیز در خصوص تولید محصولات سلولی، کنترل کیفی و پروسه تولید و همچنین درمان برخی از بیماران اورژانسی و مشکلات و موفقیت های پروسه درمانی، توضیحاتی توسط دکتر برزگری،معاون علمی و فنی مرکز توضیحاتی ارائه گردید.

همچنین مقرر گردید تفاهم نامه ای فی مابین مرکز تحقیقات هماتولوژی و انکولوژی و این مرکز منعقد گردد تا در این راستا دانشجویان و محققین محترم بتوانند با استفاده از تجارب اساتید، کادر درمان و متخصصین بالینی در پیشبرد و توسعه روش های نوین در حوزه سلول های بنیادی گام موثری بردارند.

در پایان دکتر واعظ قراملکی ضمن ابراز خرسندی از فعالیت های انجام گرفته در این مرکز نسبت به آینده روشن این حوزه اظهارامیدواری کردند.

تاریخ انتشار:۱۴۰۲/۰۲/۳۱

There are no comments yet.

دیدگاهتان را بنویسید

Your email address will not be published. Required fields are marked (*).