به گزارش روابط عمومی مرکز جامع سلول­ های بنیادی و پزشکی بازساختی قطب آذربایجان، یک بازدید علمی از دانشگاه  Yeditepe استانبول ترکیه توسط جناب آقای دکتر نوری، دکتر یوسفی و هیئت همراه با حضور اساتید و همکاران این مرکز در تاریخ ۱۵ خرداد ماه به عمل آمد.

دکتر یوسفی در این رابطه گفتند طی جلسه و بازدیدی که با حضور دکتر نوری و گروه همراهشان  با رئیس دانشگاه Yeditepe ، دکتر Bedrettin Dalan و مسئول دپارتمان بیوتکنولوژی، دکتر Fikrettin sahin  داشتند، این دانشگاه از انجام  طرح هایی به صورت مشترک در زمینه ی تولید و بررسی CAR-T cell و انجام کارآزمایی های بالینی به صورت مشترک بین دو مرکز استقبال کرده و قول مساعد برای همکاری در راستای طرح های ارائه شده دادند. علاوه بر این، گروه بازدید کننده به بازدید از آزمایشگاه بیوتکنولوژی ، حیوان خانه و سایر امکانات دانشگاه پرداختند. بیش از ۱۲۰ مرکز تحقیقاتی و آزمایشگاه فعال در این راستا به فعالیت مشغولند.

ایشان در پایان خاطر نشان کردند که طی عقد تفاهم نامه با این دانشگاه زمینه لازم برای همکاری دو دانشگاه در رابطه با طرح های مشترک و کارهای تحقیقاتی و بالینی بیشتر فراهم شد.

 

تاریخ انتشار:۹۶/۳/۱۷

There are no comments yet.

دیدگاهتان را بنویسید

Your email address will not be published. Required fields are marked (*).