به گزارش مرکز جامع سلول ­های بنیادی و پزشکی بازساختی قطب آذربایجان، دکتر صمد محمد نژاد و مهندس ابراهیمی به عنوان نمایندگان معاونت علمی و فناوری ریاست جمهوری و ستاد توسعه علوم و فناوری سلول های بنیادی جهت بازرسی و گزارش پیشرفت کار مرکز جامع در تاریخ ۲ خردادماه حضور به هم رساندند.

در ابتدا در جلسه ای که با همکاری گروه فوق متخصص قلب دانشگاه علوم پزشکی تبریز برگزار شده بود در جلسه همکاری مشترک تیمی برای سلول درمانی در حیطه بیماری ها و نارسایی های قلبی شرکت جسته و به نحوه فعالیت ترجمانی و تشکیل تیم های بین رشته ای و بین اساتید پایه ای و بالینی و مشاورین سلول درمانی پرداختند. در ادامه گزارشی مبسوط از فعالیت های انجام شده از اولین بازرسی تا امروز ارائه گردید. در این گزارش توضیحاتی در رابطه با فرایند های آموزشی از قبیل کارگاه هایی که هر ماه دو بار در سطح کشور برگزار می شود، دوره های فلوشیپ، پکیج های بازدید، دوره های در نظر گرفته شده برای postdoc, PhD by research و همینطور سمینارهای هفتگی اعضا برای هم آموزی داده شد. در ادامه توضیحاتی مبنی بر هماهنگی های به عمل آمده جهت تکمیل و تخصصی کردن آزمایشگاه میکروفیلوئیدیک و ژن درمانی مطرح شد و سپس فرایندهای بالینی از جمله تاسیس اولین کلینیک سلول درمانی و تخصیص تخت های بیمارستانی و در نهایت تشکیل تیم های علوم پایه  و کاربردی به توضیح گذاشته شد. در ادامه از رویدادهای برگزار شده، کارگاه های مربوطه و همینطور برگزاری اولین کارگاه میکروفیلوئیدیک در معاونت علمی و فناوری ریاست جمهوری و اولین کارگاه فناوری NgAgo و CRISPR و در نهایت اولین استارتاپ ویکند سلول های بنیادی و پزشکی بازساختی کشور با حضور بیش از ۱۷ شهر و ۲۶ دانشگاه مختلف از جمله دانشگاه آزاد، وزارت علوم، و وزارت بهداشت به وقوع پیوست، بحث و تبادل نظر به عمل آمد.

بازرسین محترم در ادامه سوالاتی در باب نحوه حضور شرکت های دانش بنیان در مرکز جامع که جزء شروط تشکیل شرکت های مراکز جامع می باشد ایراد نموده و نسبت به گواهی های مربوط به اتاق تمیز به تبادل نظر پرداختند.

تاریخ انتشار : ۱۳۹۶/۰۳/۰۳

There are no comments yet.

دیدگاهتان را بنویسید

Your email address will not be published. Required fields are marked (*).