روز مسابقه ی ایده ها

در ابتدای روز اول راس ساعت ۱۵ در محل کتابخانه مرکزی دانشگاه علوم پزشکی تبریز، پذیرش شرکت کنندگان آغاز گردید. هر فرد بسته به تخصص خود با استفاده از پیکسل های ویژه هر تخصص از هم تفکیک گردیدند. آغاز رویداد با سخنرانی و خیر مقدم دکتر محمد نوری (رییس رویداد) آغاز گردید.

پیشنهاد هیجان انگیز دکتر محمد رضا رشیدی به تیم ها

مراسم افتتاحیه، دکتررشیدی (معاون تحقیقات و فناوری دانشگاه علوم پزشکی تبریز) با پیشنهاد جایزه ۲۰۰ میلیون ریالی به تیم دارای طرح فناورانه ادامه یافت.

سخنرانی کلیدی دکترشعاع حسنی در رابطه با بازاریابی در حیطه سلول های بنیادی

در ادامه دکتر علیرضا شعاع حسنی سخنرانی خود را درمورد بازاریابی و استم سل ایراد نمودند. در ادامه ارائه ایده ها  در قالب elevator peech در مدت زمان ۲ دقیقه  توسط ایده پردازان انجام گرفت. پس ار زمان کوتاهی برای استراحت رای گیری توسط تمامی افراد حاضر انجام شد و ۱۰ ایده برتر از مجموع ۳۰ ایده ارائه شده به مرحله تشکیل تیم ها راه یافتند. همچنین از تنها ایده تنها دانش آموز شرکت کننده در این رویداد تجلیل گردید. در نهایت در پایان روز کاری اول برنامه روز آتی تیم ها ارائه و پس از صرف شام و گردش در پارک ائل گلی تبریز روز اول رویداد به اتمام رسید.

روز پرورش ایده ها

در روز دوم رویداد ۱۰ ایده برتر در قالب همفکر با افراد حاضر در رویداد بسته به نیازمندی جهت انجام ایده به تشکیل تیم از انواع تخصص ها پرداختند. پس از تشکیل تیم ها ، مهندس حسن علیپور در باب شاخص های کارآفرین سخنان خود را مطرح نمودند. کار تیمی روی ایده ها آغاز شده و در طول این پروسه منتور هایی با تخصص متنوع در زمینه های استم سل، بازاریابی، کسب و کار، مدیریت و … تیم ها را در جهت شکل گیری نظام مند همراهی کردند.

برگزاری دو کارگاه آموزشی استارتاپی در روز دوم

پس از چند ساعت تلاش تیمی بوم مدل کسب و کاردر قالب کارگاه آموزشی که توسط مهندس حسن اطاعت ارائه گردید به تیم ها آموزش داده شد سپس یک بازدید از مرکز جامع SCARM به عمل آمد که دکتر کیهان ور توضیحات جامعی در رابطه با فعالیت های درمانی و پژوهشی انجام یافته و نیز رسالت و چشم انداز مرکز بیان نمودند. س از صرف ناهار کارگاه اصول ارائه (presentation) توسط دکتر حسام زند حسامی (مدیر کل دفتر تجاری سازی معاونت علمی و فناوری ریاست جمهوری) برگزار شد و تیم ها ادامه کار خود را از سر گرفتند.

ثبت خاطره پس از یک روز کاری سخت

در پایان روز دوم تیم ها پس از یک روز سخت کاری در یک فضای بسیار دلنشین و هنری در کافه ۷+۷ برای صرف شام حاضر شده که علاوه بر صرف شام و رفع خستگی روز خود را با برش کیک رویداد به اتمام رساندند.

روز سوم و بازدید سرزده رییس دانشگاه علوم پزشکی تبریز از استم آپ

روز سوم با ادامه کار تیمی در کتابخانه مرکزی آغاز شد که هرکدام از تیم ها کار خود را در قالب presentation نهایی کردند. در این روز دکتر محمد حسین صومی ریییس دانشگاه علوم پزشکی تبریز طی یک دیدار سرزده از رویداد و تیم ها بازدید کردند. که گزارشی نیز در این بازدید از ایشان در رابطه با استم آپ به عمل آمد.

 

اشتیاق برنده شدن

مراسم اختتامیه که در سالن شهید شایان مهر دانشگاه علوم پزشکی تبریز برگزار شد. در ابتدای مراسم دکتر سونیا اندیش دبیر اتاق بازرگانی و کارآفرین برتر استان سخنرانی خود را با موضوع حمایت از فعالیت های فناورانه و سپس دکتر سیما شاهمحمدی در رابطه با بانک HLA ایراد نمودند.

دکتر پیمان کیهان ور حاضران را با سخنرانی بسیارجذاب خود با عناوین please fail! و create vitamin پس از پذیرایی مختصر،ارائه تیم ها در حضور داوران آغاز گردید.

پس از اتمام و تشکیل شورای داوری از ۳ تیم برتر به شرح زیرتجلیل شد :

تیم اول با عنوان ایده MAPSA  برنده جایزه ۵۰ میلیون ریال

تیم دوم  با عنوان ایده Hydrobrane برنده جایزه ۳۰ میلیون ریال

تیم سوم  با عنوان ایده Pulpstem برنده جایزه ۲۰ میلیون ریال

در نهایت پس از تجلیل از داوران، سخنرانان ، منتورها  و نیز اعضای تیم اجرایی رویداد مراسم اختتامیه پایان یافت.

 

There are no comments yet.

دیدگاهتان را بنویسید

Your email address will not be published. Required fields are marked (*).