به گزارش مرکز جامع سلول­های بنیادی و پزشکی بازساختی قطب آذربایجان، سمیناری با محوریت Cardiac Stem Cell Therapy توسط آقای سید محمد باقر پیروزپناه (معاون و مدیر اجرایی) در سالن کنفرانس مرکز جامع با حضور اساتید و همکاران این مرکز در تاریخ ۱۷ اردیبهشت ماه برگزار گردید.

ایشان ابتدا در رابطه با آناتومی،فیزیولوژی و هیستولوژی قلب و نیز اپیدمیولوژی بیماریهای قلبی و شیوع و بروز این بیماریها توضیحات ابتدایی را ارائه نمودندکه بیماریهای قلبی به عنوان شایع ترین علل مرگ و میر در هر سنین معرفی گردید. در ادامه از میان روش های درمانی و سنتی در این حیطه، از سبک زندگی و پیوند قلبی بحث شد که روش سلول درمانی در قلب مهم ترین و به روزترین متد برای بیماری های مربوطه مطرح شد. در این زمینه یک توضیح جامع از بازسازی طبیعی در قلب و اینکه این مورد به عنوان نقطه عطفی برای آغاز سلول درمانی به عنوان یک کمک برای تسریع این بازسازی، ارائه نمودند..

معاون و مدیر اجرایی خاطر نشان کردند که ایده آل ترین سلول ها از نظر کشت و تمایز سلول های قابل کنترل هستند که در این مورد سلول های بنیادی مزانشیمی به عنوان منابع مهم جهت استفاده در سلول درمانی قلب مورد بحث و بررسی قرار گرفتند و به دنبال آن معایب و مزایای هر منبع سلولی ارزیابی گردید.

ایشان پس از توضیحات کامل در رابطه با روشهای تزریق و مقدار دوز، نحوه ارائه سلول ها در Cardiac Stem Cell Therapy، آخرین کارآزمایی های بالینی انجام شده در سطح دنیا و نتایجشان را به صورت مبسوط ارائه نمودند و سپس به پاسخگویی سوالات مطرح شده پرداختند.

در پایان پیشنهادات کاربردی برای بهبود عملکردها در زمینه سلول درمانی بیماران قلبی ذر SCARM Institute ارائه شد.

There are no comments yet.

دیدگاهتان را بنویسید

Your email address will not be published. Required fields are marked (*).