به گزارش روابط عمومی مرکز جامع سلول های بنیادی و پزشکی بازساختی قطب آذر بایجان از روابط عمومی و امور بین‌الملل ستاد توسعه علوم و فناوری‌های سلول‌های بنیادی، یکصد و چهلمین و چهارمین جلسه شورای اجرایی ستاد با حضور دکتر حمیدیه دبیر ستاد، جمعی از مدیران و کارشناسان ستاد در تاریخ ۲۸ خرداد ماه ۱۳۹۷، در محل معاونت علمی و فناوری ریاست جمهوری برگزار گردید.

در ابتدای جلسه، دکتر امیرخانی گزارشی از پیشرفت اقدامات اجرایی بخش های مختلف سومین جشنواره ملی و کنگره بین المللی علوم و فناوری‌های سلول های بنیادی و پزشکی بازساختی ارائه داد و وضعیت شرکت کنندگان و سخنرانان خارجی یا ایرانیان مقیم خارج از کشور نیز بررسی شد. سپس، مظفرزاده گزارشی از آمار بازدید وبسایت جشنواره و تعداد ثبت نام و ارسال مقالات را ارائه داد و افزود: ارسال پوستر اصلی جشنواره و پوستر جایزه ملی به دانشگاه‌های سراسر کشور، بیمارستان‌ها، مراکز تحقیقاتی، انجمن ها و پژوهشگاه‌ها انجام گردیده است.

در ادامه، دکتر صیاد دبیر علمی “سمپوزیوم ژنتیک و سلول های بنیادی” از برگزاری این سمپوزیوم در ۱۴ تیرماه سال جاری در محل انستیتو پاستور تهران خبر داد و به تشریح جزئیات برگزاری این برنامه پرداخت. وی ابراز امیدواری کرد امتیاز بازآموزی برای این سمپوزیوم مورد تایید قرار گیرد. همچنین دکتر کیهانور از اقدامات صورت گرفته برای برگزاری “سمپوزیوم کاربرد سلولهای بنیادی و پزشکی در درمان بیماریهای گوارش، کبد و پانکراس” در ۷ تیرماه در محل دانشکده پزشکی دانشگاه علوم پزشکی تبریز گزارشی ارائه نمود و از برگزاری بخش ایده پردازی (Idea board) جهت یافتن راه حلی برای بیماریهای چالش برانگیز در حوزه بیماریهای گوارشی در حاشیه این سمپوزیوم خبر داد.  اولین سمپوزیوم اختلالات عضله، سلولهای بنیادی و پزشکی بازساختی نیز در پنجشنبه ۳۱ خرداد در محل سالن آمفی تئاتر بیمارستان شهید مدرس دانشگاه علوم پزشکی شهید بهشتی برگزار خواهد شد.

در پایان این جلسه، یکی از افراد تیم فنی اپلیکیشن “شبکه سلول های بنیادی” گزارشی از روند پیشرفت این سامانه و اصلاح اشکالات آن ارائه داد و اعلام نمود نسخه دوم این نرم افزار در حال راه اندازی می باشد.

شایان ذکر است، سومین جشنواره ملی و کنگره بین‌المللی علوم و فناوری سلول‌های بنیادی و پزشکی بازساختی، ۳ لغایت ۱۰ آذر ۱۳۹۷ توسط ستاد توسعه علوم و فناوری‌های سلول‌های بنیادی معاونت علمی و فناوری ریاست جمهوری، برگزار خواهد شد.

تاریخ انتشار:۹۷/۳۶/۲۹

There are no comments yet.

دیدگاهتان را بنویسید

Your email address will not be published. Required fields are marked (*).