به گزارش روابط عمومی و امور بین الملل ستاد توسعه علوم و فناوری های سلول های بنیادی نشست مشترک مسئولین ستاد و مرکز ملی استعدادهای درخشان و دانش پژوهان جوان جهت بررسی و هماهنگی های لازم برای برگزاری سومین دوره المپیاد دانش آموزی سلول های بنیادی و پزشکی بازساختی و همچنین در سطح بین المللی با حضور دکتر کیهان ور رئیس کمیته علمی المپیاد دانش آموزی، دکتر مظفری، معاون باشگاه دانش پژوهان جوان، صولتیان رئیس روابط عمومی مرکز ملی پرورش استعدادهای درخشان و دانش پژوهان جوان در محل معاونت علمی و فناوری ریاست جمهوری برگزاری شد.

در ابتدای جلسه اعضای حاضر در نشست به بررسی پروپزال پیشنهادی برای برگزاری المپیاد دانش آموزی سلول های بنیادی و پزشکی بازساختی در سطح بین المللی پرداختند. در ادامه اعضا حاضر نظرات خود در ضمینه  نحوه برگزاری و زیرساخته های لازم  برای برگزاری در سطح بین المللی را ارایه نمودند.

سپس دکتر مظفری بر اخذ مجوز قانونی برای برگزاری المپیاد در سطح بین المللی تاکید نمود. وی افزود :از بین دانش آموزانی که در المپیاد زیست شناسی و  سلول های بنیادی قبول شده بودند، خیلی ها به خاطر مدال و دانشگاه زیست شناسی را انتخاب کردند، در حالی که به رشته سلول های بنیادی فوق العاده علاقه مند بودند. ورود ستاد توسعه علوم و فناوری های سلول های بنیادی و پزشکی بازساختی ورود بسیار ارزشمندی بود که نگاه ها را تقریباً نسبت به المپیاد ها تغییر داد.

معاون باشگاه دانش پژوهان جوان همچنین به تحلیل این المپیاد پرداخت و ادامه داد: مثلاً انسان  یک مرحله زندگی دامپروری داشته است و سپس مرحله کشاورزی. که  مرحله کشاورزی ارتقا یافته ی دامپروری نیست بلکه دنیای دیگریست. رشته سلول های بنیادی نیز ارتقا یافته پزشکی نیست بلکه یک دنیای دیگری است. المپیاد سلول های بنیادی با اینکه دو سال از عمرش می گذرد نسبت به خیلی از المپیاد ها که جهانی و سهمیه کنکور دارند, طرفدارانش بیشتر می باشد که این نشان می دهد که ورود درست و اثربخشی بوده است.

در پایان جلسه طی مذاکرات صورت گرفته در جلسه مقرر شد ستاد و مرکز ملی پرورش استعدادهای درخشان و دانش پژوهان جوان همکاری های لازم را در زمینه برگزاری المپیاد در سطح ملی و بین المللی داشته باشند.

لازم به ذکر است که ازبین ۱۸ نفر دانش پژوه واجد شرایط جهت شرکت در کنکور ۹۶ ، ۱۶ نفر در رشته پزشکی و ۲نفر در رشته دندانپزشکی و داروسازی مجوز ورود به دانشگاه را کسب کردند.

تاریخ انتشار:۹۶/۷/۱۹

There are no comments yet.

دیدگاهتان را بنویسید

Your email address will not be published. Required fields are marked (*).