به گزارش روابط عمومی مرکز جامع سلول های بنیادی و پزشکی باز ساختی قطب آذربایجان، کارگاه کاربرد شیشه زیستی (Bio Glass) در مهندسی بافت و پزشکی بازساختی در دو بخش تئوری و عملی با حضور اساتید و دانشجویان از رشته های مختلف در این مرکز در تاریخ ۹۶/۶/۳۰ برگزار گردید.

در ابتدای کارگاه پس از افتتاحیه توسط خانم دکتر نسرین لطفی به عنوان رئیس این کارگاه، در بخش تئوری ابتدا دکتر کیهان ور مقدمه ای در رابطه با شیشه های زیستی (Bio Glass) و کاربرد آن در مهندسی بافت و پزشکی بازساختی ارائه نمودند. سپس خانم دکتر لطفی در رابطه با خواص شیشه های زیستی و روش های تولید آن و فناوری های نوین در این عرصه ارائه نمودند. در ادامه، آقای دکتر خوش فطرت در مورد روش های مشخصه یابی Bio Glass مطالبی را ارائه نمودند.

در بخش عملی این کارگاه که در آزمایشگاه سلولی و مولکولی این مرکز برگزار شد، دکتر لطفی مباحث عملی درباره اصول تئوری تهیه Bio Glass و کار عملی کشت سلول های بنیادی بر روی Bio Glass ارائه نمودند. از شرکت کنندگان داوطلب درخواست شد بخش هایی از کار عملی کشت سلولی را انجام دهند. لازم به ذکر است گواهی شرکت در کارگاه نیز تا آخر همین هفته تحویل شرکت کنندگان خواهد شد.

تاریخ انتشار: ۹۶/۷/۱

There are no comments yet.

دیدگاهتان را بنویسید

Your email address will not be published. Required fields are marked (*).