به گزارش روابط عمومی مرکز جامع سلول های بنیادی و پزشکی بازساختی قطب آذربایجان از ستاد خبری دومین جشنواره ملی و کنگره بین المللی سلول‌های بنیادی، چهارمین روز از دومین جشنواره ملی و کنگره بین‌المللی سلول‌های بنیادی و پزشکی بازساختی میزبان شرکت‌کنندگان ۳ کارگاه آموزشی تخصصی بود.


در کنار رویدادهای متنوع از جمله فن‌بازارها، نمایشگاه و نشست‌های تخصصی، کارگاه‌های آموزشی تخصصی برای آشناسازی و توسعه دانش  فعالان این حوزه را در دستور کار خود قرار داده است. کارگاه‌هایی که با استقبال خوب شرکت‌کنندگان مواجه شد و با ارائه توسط متخصصان این حوزه، زمینه را برای فعالیت فناورانه دانشگاهیان در این عرصه بیش از پیش فراهم کرد.

دکتر سید احمد رئیس السادات،  دکتر رضا آقابزرگی و همچنین دکتر مرضیه بابایی در چهارمین روز این رویداد، به معرفی و آشناسازی شرکت‌کنندگان با « فرآورده های پلاکتی(PRP/PRGF) در بیماری های عضلانی اسکلتی» پرداختند. این کارگاه یک‌روزه، در مرکز تحقیقات طب فیزیکی و توانبخشی دانشگاه علوم پزشکی شهید بهشتی با حضور ۳۰ نفر از شرکت‌کنندگان برگزار شد.

اما «تولید فرآورده های سلولی با اصول GMP برای کاربرد بالینی» موضوع دومین کارگاه این روز از جشنواره بود. مرکز تحقیقات سلول درمانی و پزشکی بازساختی و پژوهشگاه علوم غدد و متابولیسم میزبان این کارگاه ۱۵ نفره بود که به مدت ۸ ساعت توسط دکتر سید حمید رضا آقایان و به صورت بین‌المللی برگزار شد.

همچنین دکتر فاطمه کوهکن، کارگاه یک‌روزه‌ی «خاموش سازی ژن در سلول های بنیادی به کمک siRNA  و miRNA» را برای ۱۵ نفر به میزبانی مرکز تحقیقات بن‌یاخته برگزار کرد.

دومین جشنواره ملی و کنگره بین‌المللی علوم و فناوری‌های سلول‌های بنیادی و پزشکی بازساختی در تاریخ ۲۲ تا ۲۴ تیر ماه ۱۳۹۶ به همت ستاد توسعه علوم و فناوری‌های سلول‌های بنیادی معاونت علمی و فناوری ریاست جمهوری در سالن اجلاس سران برگزار می‌شود.

 

There are no comments yet.

دیدگاهتان را بنویسید

Your email address will not be published. Required fields are marked (*).