به گزارش مرکز جامع سلول ­های بنیادی و پزشکی بازساختی قطب آذربایجان، تیم های سل تراپی در حیطه  قلب و عروق با اعضای دکتر فرحزادی،دکتر ابوالفضل برزگری، دکتر سید محمد پیروزپناه، دکتر یوسف فریدوند  و تیم طراحی مدل های حیوانی توسط دکتر رهبر و دکتر امینی در SCARM Institute تشکیل شد.

طبق هماهنگی به عمل آمده با مرکز جامع اولین جلسه بین رشته ای در حیطه قلب و عروق با حضور  اعضای این تیم ها و نیز اساتید جراحی قلب، آقایان دکتر افراسیابی، دکتر صفایی، دکتر پرویزی، دکتر جودت و اساتید مرکز در تاریخ ۲ خرداد ماه در سالن کنفرانس این مرکز تشکیل گردید.

طی این جلسه در ابتدا اساتید به ایراد نظراتی در رابطه با فرایند مربوط به سل تراپی و سوالاتی در حیطه توانایی های مرکز جامع پرداختند. در ادامه دکتر فرحزادی بحثی کلی در رابطه با فرایند سلول درمانی در بیماری های قلب و عروق ارائه نمود. سپس دکتر  راحله امینی به تشریح فعالیت خود در دوره PhD از دانشگاه بریستول و همینطور امکان توانایی سازی در راستای مدل حیوانی به ایراد نظر پرداختند.

در ادامه جلسه دکتر رهبر عضو هیئت علمی دانشکده علوم نوین، فرایند های انجام گرفته در مدل حیوانی خرگوش در راستای تولید رگ و مدل سازی حیوانی اشاره نمود.سپس دکتر یوسف فریدوند به توضیح آخرین کارآزمایی های بالینی در حیطه قلب و عروق پرداخته و سپس کارآزمایی های بالینی ثبت شده (حیطه قلب و عروق) SCARM Institute  را تشریح نمود.

در ادامه جلسه دکتر پیمان کیهان ور با عنایت به تجربه طراحی اولین Animal Lab مجهز به دستگاه آنژیوگرافی برای کار با حیوانات بزرگ آزمایشگاهی در بیمارستان شهید رجایی و تجربه خویش در رابطه با کار بر روی سگ و گوسفند پرداخته و در ادامه به توانمندی های مربوط در حیطه پژوهش و فناوری کارشناسان، اساتید و پژوهشگران مرکز جامع اشاره نمود. معاون ترجمان، فناوری و تجاری سازی مرکز هم چنین به ارائه سخنرانی در رابطه با تعداد کارآزمایی های بالینی در عرصه های مختلف و محصولات مختلف به ویژه در حیطه قلب و عروق پرداخته و اشاره نمود که بیشترین کارآزمایی های بالینی فاز III در زمینه بیماری های قلب و عروقی می باشد.

در نهایت دکتر نوری به همراه اساتید جراحی قلب با جمع بندی فعالیت ها، تصمیم گرفتند که  پروپوزالی جهت انجام یک طرح تحقیقاتی در راستای راه اندازی مدل های حیوانی برای فرایند های پری کلینیکال در زمینه نارسایی های قلبی (Heart Failure) توسط دکتر رهبر و دکتر امینی اقدامات لازم را به عمل آورند. علاوه بر این مقرر شد که یک طرح کارآزمایی بالینی با همکاری تیم سل تراپی در قلب و اساتید جراحی با مدیریت دکتر جودت طراحی و پیش برده شود.

تاریخ انتشار: ۱۳۹۶/۰۳/۰۳

There are no comments yet.

دیدگاهتان را بنویسید

Your email address will not be published. Required fields are marked (*).