به گزارش روابط عمومی مرکز جامع سلول های بنیادی و پزشکی بازساختی قطب آذربایجان از ستاد خبری دومین جشنواره ملی و کنگره بین المللی سلول‌های بنیادی، مدیر عامل یکی از شرکت‌های فناور حاضر در دومین جشنواره سلول‌های بنیادی و پزشکی بازساختی از ارائه داربست‌های ترمیم کننده بافت با منشاء انسانی که قابل پیوند به بدن بیماران است در این جشنواره خبر داد.

به گزارش ستاد خبری دومین جشنواره ملی و کنگره بین‌المللی علوم و فناوری‌های سلول‌های بنیادی بازساختی، امیرحسین توکلی مدیر عامل یکی از شرکت های فناور حاضر در دومین جشنواره ملی و کنگره بین‌المللی علوم و فناوری‌های سلول‌های بنیادی درباره تاثیرگذاری این جشنواره در رشد شرکت های دانش بنیان حوزه سلول‌های بنیادی اظهار کرد: برگزاری این جشنواره می تواند راهکاری برای هم افزایی توانمندی پژوهشگران و شرکت های فعال در این حوزه باشد. در واقع جشنواره بستری را فراهم می کند تا متخصصان با یکدیگر آشنا شده و خدماتی را به یکدیگر ارائه دهند که زمینه ساز تعامل و همکاری های بعدی شود.
توکلی ادامه داد: همچنین دانشجویان مقطع دکتری با بازدید از محصولات و دستاوردهای ارائه شده در جشنواره می توانند چشم اندازی از فعالیت های آینده این حوزه ترسیم کنند. در واقع جشنواره می تواند توانمندی های کشور در عرصه پیشرو علوم پزشکی بازساختی را توسعه و رشد دهد.
وی به عنوان پیشنهاد برای برگزاری بهتر این جشنواره عنوان کرد: عملکرد و فعالیت ها در جشنواره نباید مقاله محور و همانند کنگره های علمی باشد. باید بازار محصولات این حوزه مد نظر قرار گیرد و حتی سخنرانی ها درباره محصولات و اشنایی با آنها مطالبی را ارائه دهند. حتی راهبردهای جشنواره نیز باید بیشتر به سمت بازار خدمات سوق داده شود.
توکلی در بخش بعدی درباره محصولاتی که در این جشنواره ارائه می دهند توضیحاتی را ارائه داد و گفت: فعالیت شرکت ما در حوزه داربست های ترمیم کننده بدن است و به نوعی محصولات آلوگرفت پیوندی تولید می کنیم. در واقع موادی از بدن افراد همچون افراد فوت شده یا مرگ مغزی استخراج و به بدن فرد نیازمند پیوند می شود. در این شیوه داربست های طبیعی همچون پانسمان های پوششی (پرده امنیون و پوست)، جایگزین استخوان (تاندون) و غضروف برای بازسازی جایگزین بافت های آسیب دیده می شوند. که این محصولات در غرفه شرکت در معرض دید بازدیدکنندگان قرار خواهد گرفت.
وی همچنین ابراز کرد: در حوزه بافت انسانی در کشور فعالیت های خوبی انجام شده و وزارت بهداشت نیز مجوز تولید محصولات این عرصه را مشخص و تعیین کرده است اما در حوزه تولید محصولات سلولی در کشور مجوز واضحی وجود ندارد که این مسئله تولید را در این عرصه با مشکل روبرو کرده است.
دومین جشنواره ملی و کنگره بین‌المللی علوم و فناوری‌های سلول‌های بنیادی و پزشکی بازساختی در تاریخ ۲۲ تا ۲۴ تیر ماه ۱۳۹۶ توسط ستاد توسعه علوم و فناوری‌های سلول‌های بنیادی معاونت علمی و فناوری ریاست جمهوری در سالن اجلاس سران تهران برگزار می شود.

 

There are no comments yet.

دیدگاهتان را بنویسید

Your email address will not be published. Required fields are marked (*).