ایمونوتراپی یکی از جدیدترین روش های درمانی و جزء درمان های هدفمند بوده که امروزه مراکز بسیاری در سطح دنیا در این زمینه فعالیت می نمایند. به گزارش روابط عمومی مرکز جامع سلول های بنیادی و پزشکی بازساختی قطب آذربایجان، این مرکز نیز با همت و همکاری دکتر محمد نوری، رییس مرکز همزمان و در راستای سایر بخش های فعال در مرکز بخشی نیز با عنوان تیم ایمونوتراپی و CAR-T cell تراپی در SCARM راه اندازی و شروع به فعالیت نموده است.

دکتر مهدی یوسفی سزپرست تیم  ایمونوتراپی و هیئت علمی گروه ایمونولوژی دانشگاه علوم پزشکی تبریز گفت: زمینه های فعالیت تیم و بخش ایمونوتراپی شامل ایمونوتراپی سرطان ها از جمله DC تراپی، NK سل تراپی و CAR-T cell تراپی می باشد.

ایشان خاطر نشان کردند که این تیم با همکاری دانشجویان دوره phD ایمونولوژی شروع به فعالیت نموده و در مرحله اول شروع به کار در زمینه تولید CAR-T cell نموده است. در این راستا همکاری هایی نیز با سایر مراکز دانشگاهی به خصوص Odense – University of Southern Denmark, SDU شروع کرده ایم و امیدواریم در آینده ای نزدیک اولین محصول را تولید کرده و خدمتی در خور مردم عزیزمان به سایر خدمات مرکز بیافزاییم.

Comments (2)

 • حميدرضاجهانتيغ

  باسلام و خداقوت به این تیم
  و خوشحالی از این بابت که درکشورمان همچین نخبگانی هست…
  پدر بنده دچار سرطان ریه میباشدو در حال درمانهای میباشد که فقط طول عمر تغییرمیدهد.
  ایا شما میتوانید توسط این روش(ایمنو تراپی) مارو در راه درمان یاریی کنید.
  شماره تماس بنده
  ٠٩١١٢٧٠٢۶٣۵

  • سپیده جلیل زاده

   با سلام و آرزوی سلامتی
   ایمونوتراپی این مرکز به دلیل عدم موافقت معاونت علمی فناوری ریاست جمهوری از دستور کار این مرکز خارج شده است و به مرکز جامع سلول های بنیادی و پزشکی بازساختی تهران محول گردیده است.

دیدگاهتان را بنویسید

Your email address will not be published. Required fields are marked (*).