به گزارش روابط عمومی مرکز جامع سلول های بنیادی و پزشکی بازساختی قطب آذربایجان، سومین کنگره ملی و دومین کنگره بین المللی سلول های بنیادی و پزشکی بازساختی، در تاریخ ۳۰ فروردین الی ۱ اردیبهشت در دانشکده علوم دانشگاه فردوسی برگزار خواهد شد.

این کنگره بستری برای دانشمندان جوان و با تجربه فراهم می­ آورد که ایده‌ها و روش­های نوآورانه ­ی خود را در پیشرفت­های اخیر این زمینه در سطوح ملی و بین­ المللی به اشتراک بگذارند.
سلول­­های بنیادی با توانایی­ خود در پزشکی بازساختی و کمک به کشف داروها، امیدهایی را در درمان بیماری‌های پیچیده و صعب العلاج ایجاد نموده است. آزمایش­های بالینی موفق، به این امیدها اعتبار بخشیده است و درخواست درمان توسط سلول­های بنیادی در جامعه رو به افزایش می­ باشد. بنابراین، توسعه و نوآوری ­ها در زمینه سلول‌های بنیادی و پزشکی بازساختی، باعث خواهد شد تا حداکثر بهره‌وری جهت خدمت به جامعه بشری بدست آید. قطعا” این همایش از طریق برقراری حلقه‌های ارتباطی میان تخصص‌های مختلف، اعم از زیست شناسان و متخصصان بالینی، توسعه و کاربرد سلول‌های بنیادی در زمینه پزشکی بازساختی را سرعت خواهد بخشید.
همچنین، این کنگره فرصت ویژه­ ای را جهت تجربه ­ی اوقاتی روحانی در شهر مقدس مشهد و لذت بردن از بهار رنگارنگ استان خراسان رضوی در اردیبهشت ماه، فراهم می­ نماید.

There are no comments yet.

دیدگاهتان را بنویسید

Your email address will not be published. Required fields are marked (*).