شرکت های استارت آپ به دنبال استفاده از سلول های بنیادی برای دست یافتن به راهی برای جاودان کردن جوانی

هنگامی که انسان در دوران کودکی بسر می برد نسبت به سلامت و سبک زندگی خود بی تفاوت است. با گذر زمان و افزایش سن، ناگهان پدیدار شدن یک فرورفتگی در خطوط زیبای چهره ممکن است باعث جلب توجه شده و نگرانی هایی را ایجاد کند. به یکباره ایجاد چین و چروک هایی روی صورت، ریزش و سفید شدن موها و از دست رفتن فرم جوانی بدن، نگرانی را در انسان افزایش می دهد. این موضوع باعث تلاش انسان جهت یافتن راهکارهایی منحصر به فرد و تکنیک هایی می شود که جوان مانی و همچنین سالم ماندن را بدنبال داشته باشد. با پیشرفت علم و فناوری بسیاری از استارت آپ ها در حال کاوش راه های مبارزه با پیری و یافتن جوانی ابدی هستند. پیری با مشکلات گریزناپذیری مانند از دست دادن شنوایی، کاهش بینایی، آرتریت، بیماری های قلبی و غیره تاثیر عمیقی در زندگی افراد می گذارد که این استارت آپ ها در تلاشند تا ریشه های این مشکلات را هدف قرار داده و ترمز چنین روندی را بکشند. این استارت آپ ها عبارتند از :

Unity Biotechnology که در سال ۲۰۰۹ در سانفرانسیسکوی کالیفرنیا توسط Keith Leonard تاسیس گردید. این استارت آپ تاکنون توانسته سرمایه ۱۵۴ میلیون دلاری جذب کند و از فعالیت های آن بررسی روند پیری سلولی است.

Calico Life Sciences در سال ۲۰۱۳ در در سانفرانسیسکوی کالیفرنیا تاسیس شد و مدیرعامل آن Arthur D. Levinson است. این استارت آپ تاکنون توانسته سرمایه ۵/۱ میلیارد دلاری جذب کند. در واقع این استارت آپ توسط Google پایه گذاری شد تا به مطالعه در زمینه بیولوژی پیری و راه های ضد پیری بپردازد.

Human Longevity در سال ۲۰۱۳ در در سن دیه گوی کالیفرنیا توسط Craig Venter تاسیس گردید یعنی همان کسی که دومین ژنوم انسانی را تعیین توالی نمود. این استارت آپ تاکنون توانسته سرمایه ۳۰۰ میلیون دلاری جذب کند و از لیست سرمایه گذاران آن می توان به ایلومینا اشاره کرد.

سایر این استارت آپ ها عبارتند از BioViva, Advancells, Insilico Medicine, Powervision, Elysium Health, Nuritas, Samumed, Opatra وBioquark که این آخری در حال استفاده از سلول های بنیادی بر روی افراد دچار مرگ مغزی است و تلاش دارد این افراد را به زندگی بازگرداند. سعی تمامی این استارت آپ ها که برخی از آنها سرمایه گزاران و پشتیبان های بسیار مطرح علمی و اقتصادی دارند دست یافتن به راهی برای جوان ماندن و درمان ضد پیری با استفاده از پزشکی بازساختی و یا روش های نوین دیگر است.

https://news.medgenera.com/12-top-antiaging-startups-chasing-eternal-youth

تاریخ انتشار:۹۶/۷/۲۴

There are no comments yet.

دیدگاهتان را بنویسید

Your email address will not be published. Required fields are marked (*).