به گزارش روابط عمومی مرکز جامع سلول های بنیادی و پزشکی بازساختی قطب آذربایجان، مراسم افتتاحیه ی اولین آزمایشگاه بالینی- سلولی و مولکولی در کیلنیک میلاد تبریز روز پنجشنبه ۲۴ فروردین ماه ، با حضور اساتید محترم جناب آقای دکتر محمد نوری رئیس مرکز و رئیس آزمایشگاه ART کیلنیک میلاد، آقای دکتر سخی نیا، آقای دکتر مهدی یوسفی هیئت علمی گروه ایمونولوژی دانشگاه علوم پزشکی تبریز، و سایر اساتید عزیز در این کلینیک برگزار گردید.

در ابتدای مراسم دکتر نوری  ضمن خیر مقدم به مدعوین، تشکر ویژه ای از همکاران فعال به خاطر فراهم نمودن امکانات و خدمات ویژه در زمینه علم ناباروری داشتند در ادامه ایشان خاطر نشان کردند که تاسیس این آزمایشگاه بیشتر با هدف کمک و خدمات رسانی به بیمارانی انجام شده که به خاطر کارهای درمانی از جمله آزمایشات ژنتیکی  به تهران مراجعه می کردند که در تبریز انجام نمیشد .

دکتر نوری در ادامه بیانات خود اشاره کردند که همه ی همکاران توانشان را بکار گرفتند تا زمینه ای جهت انجام اکثر تست های پایه، تخصصی و فوق تخصصی را در رابطه با آزمایشات سلولی، ژنتیکی و … فراهم کنند تا بتوانند در همه ی این زمینه ها، در سطح عالی جوابگو باشند. همچنین ایشان افزودند که دراین راستا آزمایشگاه با دستگاه هایی از جمله RT-PCR و سایر دستگاه های تخصصی تجهیز گردیده که این موارد باعث خواهد شد خدمات درمانی برتر، با کیفیت بهتر  به مراجعین در این حوزه به عمل آید.

سپس دکتر یوسفی ضمن تاکید بر این موضوع که این آزمایشگاه با هدف ارائه خدمات در زمینه ی تست های تخصصی مرتبط با تشخیص سلامتی جنین، باروری و ناباروری مردان و زنان ، سقط های مکرر،PGD، تشخیص سرطان های شایع زنان، مشاوره تخصصی مرتبط و تهیه سلول های ایمنی و فرآورده های سلولی تأسیس شده که اولین مرکز در شمال غرب کشور می باشد. ایشان خاطر نشان کردند که این آزمایشگاه علاوه برزمینه تکنولوژی کمک باروری، در بخش سل تراپی و به ویژه در در بخش ایمونوتراپی نیز خدمات ارائه خواهد داد که در ۳ بخش این خدمات انجام میشوند

  1. خدمات آزمایشگاهی در زمینه تست های باروری و ناباروری
  2. خدمات مشاوره ای در زمینه مشاوره ژنتیک و ایمونولوژیک
  3. خدمات سلول درمانی، PRP، لنفوسیت تراپی و.. به خصوص سل تراپی که در بسیاری از مراکز انجام نمی شود.                                                                                                                                                                                                                                                                

There are no comments yet.

دیدگاهتان را بنویسید

Your email address will not be published. Required fields are marked (*).