به گزارش روابط عمومی مرکز جامع سلول های بنیادی و پزشکی باز ساختی قطب آذربایجان، کارگاه آموزشی استفاده از روش الکترواسپینیگ و نقش آن در مهندسی بافت با استفاده از فناوری نانو در دو بخش تئوری و عملی با حضور اساتید و دانشجویان از رشته های مختلف در در محل دانشکده پزشکی در تاریخ ۹۶/۷/۲۷ برگزار گردید.

پس از مراسم افتتاحیه توسط دکتر سودابه داوران به عنوان رییس کارگاه، ابتدا در بخش تئوری ایتدا دکتر داوران مقدمه ای درباره آشنایی با اساس کار الکترو ریسی و روش کار با دستگاه مذکور ارائه نمودند.

سپس در ادامه دکتر داوران بهمراه دکتر ابوالفضل اکبرزاده توضیحاتی در مورد کاربرد نانو الیاف تهیه شده به روش الکتروریسی در داروسازی ارائه نمودند. در بخش عملی این کارگاه که در آزمایشگاه دانشکده علوم نوین برگزار گردید، دکتر رویا صالحی روش اپتیمایز کردن دستگاه و نحوه تهیه داربست حاصل از الکتروریسی نانو فیبرها و روش مشخصه یابی داربست های تولید شده با روش میکروسکوپی را ارائه نمودند.

درنهایت در بخش دوم تئوری دکتر پیمان کیهان ور در مورد کاربرد نانو الیاف تهیه شده به روش الکترو ریسی در مهندسی بافت و پزشکی بازساختی ارائه نمودند.

لازم به ذکر است گواهی شرکت در کارگاه نیز تا آخر همین هفته تحویل شرکت کنندگان خواهد شد.

تاریخ انتشار: ۹۶/۷/۳۰

There are no comments yet.

دیدگاهتان را بنویسید

Your email address will not be published. Required fields are marked (*).