به گزارش روابط عمومی مرکز جامع سلول های بنیادی و پزشکی بازساختی قطب آذربایجان، آخرین و سومین جلسه ی این کارگاه با مباحث اصول کار در GLP, GMP, Clean Room، با حضور اساتید گرامی، آقای دکتر محمد نوری رییس محترم مرکز جامع، آقای دکتر کیهان ور و آقای دکتر شعاع حسنی صبح روز جمعه ۲۰ اسفند در سالن کنفرانس این مرکز برگزار شد.

در این جلسه، دکتر کیهان ور معاون ترجمان، فناوری و تجاری سازی مرکز، به سرفصل هایی در رابطه با اصول کار در آزمایشگاه به ویژه اتاق تمیز اشاره کردند.

در ادامه دکتر شعاع حسنی ابتدا توضیحاتی درباره ی مفهوم علمی اتاق تمیز، انواع آن، روش های استریلیزاسیون این اتاق، شرایط ورود پرسنل و انجام کار در اتاق تمیز و تمامی لوازم و دستگاه های مورد نیاز و کاربردی در اتاق تمیز ارائه کردند.
مدیر ستاد توسعه علوم و فناوری های سلول های بنیادی در ادامه به تشریح کاملی از مفاهیم GLP ،GCP ،GTP و GMP پرداخته و به ذکر شرایط انجام هر کدام از فازهای کار آزمایی بالینی پرداختند.

در پایان دکتر نوری توضیحاتی در مورد فعالیت های درمانی در قالب سلول درمانی که در آینده در اتاق تمیز مرکز جامع قرار است انجام شود بیان نمودند.

There are no comments yet.

دیدگاهتان را بنویسید

Your email address will not be published. Required fields are marked (*).