به گزارش روابط عمومی مرکز جامع سلول های بنیادی و پزشکی باز ساختی قطب آذربایجان، کارگاه تولید سلول های پرتوان القایی (iPSCs) و کابرد آنها در پزشکی بازساختی در دو بخش تئوری و عملی با حضور اساتید و دانشجویان از رشته های مختلف در این مرکز در تاریخ ۹۶/۷/۱۳ برگزار گردید.

در ابتدای کارگاه آقای دکتر امین احمدی به عنوان سخنران، مقدمه ای در رابطه با تاریخچه و تکامل سلول های پرتوان القایی (iPSCs) و کارآزمایی بالینی با  iPSCs  ارائه نمودند. پس از تایم پذیرایی و استراحت ایشان به توضیح اصول تئوری و عملی کار با ویروس (بیان ژن به واسطه ویروس ها) پرداختند.

در ادامه دکتر کیهان ور رییس کارگاه به توضیحات جامعی در رابطه با کاربرد سلول های پرتوان القایی (iPSCs) در پزشکی بازساختی و نیز راهکارهای لازم برای تجاری سازی محصولات مرتبط در این زمینه پرداختند.

در بخش عملی این کارگاه که در آزمایشگاه سلولی و مولکولی این مرکز برگزار شد، دکتراحمدی  به نحوه تولید و نگهداری سلول های iPSCs و کاربرد آنها در کارآزمایی های بالینی را به صورت عملی پرداختند. لازم به ذکر است گواهی شرکت در کارگاه نیز تا آخر همین هفته تحویل شرکت کنندگان خواهد شد.

تاریخ انتشار: ۹۶/۷/۱۵

There are no comments yet.

دیدگاهتان را بنویسید

Your email address will not be published. Required fields are marked (*).