به گزارش روابط عمومی مرکز جامع سلول های بنیادی و پزشکی بازساختی قطب آذربایجان، کارگاه دو روزه جهت آشنایی با فناوری NgAgo و CRISPR و کاربرد آن در ویرایش ژنوم و پزشکی بازساختی در مورخه ۲۸ و ۲۹ دی ماه ۱۳۹۵ با همکاری مرکز جامع سلول های بنیادی و پزشکی بازساختی قطب آذربایجان (SCARM) و دفتر فناوری، کارآفرینی و تحقیقات دانشجویی “فکت” دانشگاه علوم پزشکی تبریز در سالن همایش کوچک مجتمع تحقیق و توسعه دانشگاه (EDC) برگزار شد.

در روز  برگزاری کارگاه (۲۸ دی ماه) حضور ۷۰ نفر از دانشجویان علاقه مند و چندی از اعضای هیات عملی دانشگاه موجب پربار شدن فضای علمی کارگاه شد. کارگاه در ساعت ۹ صبح با خیرمقدم آقای دکتر کیهان ور افتاح و آقای دکتر فرج نیا به عنوان اولین سخنران به جایگاه دعوت شدند. در ادامه مباحث به صورت گروهی توسط اساتید گرانقدر دکتر کیهان ور، دکتر اقبال سعید و دکتر جامه در به صورت آموزش گروهی و ضمن پرسش و پاسخ با دانشجویان ارائه گردید. این بخش از کارگاه در روز اول ساعت ۱۶ به پایان رسید. روز دوم کارگاه (۲۹ دی ماه) نیز با سخنرانی دکتر کیهان ور آغاز و ادامه مطالب نیز به صورت گروهی توسط اساتید محترم ارائه گردید.  این بخش از کارگاه به صورت عملی و با مشارکت دانشجویان برگزار شد که آموزش های بیوانفورماتیکی به صورت زنده و با پرسش و پاسخ ارائه شد. روز دوم نیز پس از برگزاری اختتامیه و اهداء لوح به اساتید ساعت ۱۲:۳۰ به پایان رسید.

در پایان هر دو روز کارگاه فرم های نظر سنجی به شرکت کنندگان داده شد و نظرات مورد آنالیز قرار گرفت. نتایج آنالیز حاکی از ان بود که میزان رضایت از کارگاه حدود ۸۰% بود.

There are no comments yet.

دیدگاهتان را بنویسید

Your email address will not be published. Required fields are marked (*).