با همکاری ستاد توسعه علوم و فناوری‌های سلول‌های بنیادی معاونت علمی نخستین رویداد سه روزه ی کارآفرینی سلول‌های بنیادی و پزشکی بازساختی در تبریز برگزار می‌شود:
نخستین رویداد کارآفرینی سلول‌های بنیادی و پزشکی بازساختی با همکاری ستاد توسعه علوم و فناوری‌های سلول‌های بنیادی معاونت علمی و فناوری ریاست جمهوری، ۱۳ تا ۱۵ اردیبهشت‌ماه سال جاری در مرکز جامع سلول های بنیادی و پزشکی بازساختی قطب آذربایجان در تبریز برگزار می‌شود.
به گزارش مرکز روابط عمومی و اطلاع‌رسانی معاونت علمی و فناوری ریاست جمهوری، این نخستین بار است که رویداد کارآفرینی با موضوعیت سلول‌های بنیاد و پزشکی بازساختی در مرکز جامع سلول‌های بنیادی و پزشکی بازساختی قطب آذربایجان -نخستین مرکز جامع کشوری – برگزار می‌شود.
با توجه به بین رشته‌ای بودن این علم، رشته‌های مختلفی امکان حضور در  نخستین رویداد کارآفرینی سلول‌های بنیادی و پزشکی بازساختی را دارند که از جمله آنها می‌توان به مهندسی برق، مهندسی شیمی، مهندسی مکانیک، مهندسین و توسعه دهندگان نرم افزار و رشته‌های زیست مواد اشاره کرد.
گرایش‌های علوم پایه از جمله زیست‌شناسی در تمام گرایش‌ها، فیزیک، شیمی و ریاضی نیز از جمله گرایش‌هایی که می‌توانند در این رویداد شرکت کنند هستند.
از طرف دیگر با عنایت به اهمیت اخلاق و حقوق در حیطه سلول‌های بنیاد و پزشکی بازساختی و حتی هنر و معماری اماکن سلول‌های بنیادی، علاقه‌مندان در این زمینه‌های هم می‌توانند در این رویداد کارآفرینی شرکت کنند.
رشته‌های علوم پزشکی مانند پزشکی، داروسازی، دندان‌پزشکی و دامپزشکی، رشته‌های علوم پایه مانند مهندسی بافت، سلول‌های بنیادی، علوم آزمایشگاهی، نانو فناوری پزشکی، بیوتکنولوژی پزشکی نیز از جمله ذی‌نفعان این رویداد هستند.

نخستین رویداد کارآفرینی سلول‌های بنیادی و پزشکی بازساختی در چهار محور مهندسی پزشکی و تجهیزات، علوم و فناوری همگرا، زیرساختی و زیست‌شناسی و علوم پزشکی برگزار گردیده و در این رویداد کارآفرینی که یک دوره سه روزه است، از مرحله تولید ایده قدم برداشته شده و ایده‌ها توسط مربیان بر اساس مدل کسب و کار پرورش داده می‌شود که روز آخر داوری می‌شود.
پر واضح است که بهترین مسیر برای رشد و توسعه فناوری‌های نوین و همگرا به ویژه فناوری‌هایی که بین رشته‌ای هستند و نیاز به تیم سازی دارند چنین رویدادهای کارآفرینی خواهند بود.
لازم به توضیح است هزینه اسکان ۳۰ نفر از شرکت‌کنندگان این رویداد که از شهرهای مختلف ایران به تبریز مراجعه می‌کنند رایگان خواهد بود.مهلت ثبت‌نام اولیه رویداد تا ۵ اردیبهشت است که علاقه‌مندان با پرداخت مبلغ ۷۵ هزار تومان می‌توانند در این رویداد شرکت کنند و افرادی که در موعد مقرر ثبت‌نام نکنند تا ۹ اردیبهشت مهلت‌دارند که با مبلع ۱۰۰ هزار تومان ثبت نام نمایند.
برای دانشجویانی که در حیطه فناوری و کارآفرینی و همچنین دانشجویانی که در حیطه سلول‌های بنیاد و پزشکی بازساختی فعالیت دارند تخفیف‌های ویژه‌ای در نظر گرفته شده است که می توانند با مراجعه به وب سایت رویداد اطلاعات بیشتر دریافت نمایند.
نخستین رویداد کارآفرینی سلول‌های بنیادی و پزشکی بازساختی  با محوریت مهندسی پزشکی و تجهیزات، فناوری‌های همگرا، زیست‌شناسی و پزشکی، زیرساختی توسط ستاد توسعه علوم و فناوری‌های سلول‌های بنیادی معاونت علمی و فناوری ریاست جمهوری، ۱۳ تا ۱۵ اردیبهشت‌ماه سال جاری در تبریز برگزار می‌شود و علاقمندان جهت کسب هرگونه اطلاعات مکفی می توانند به وب سایت stemup.ir مراجعه نمایند.

 

There are no comments yet.

دیدگاهتان را بنویسید

Your email address will not be published. Required fields are marked (*).